"Нафтогаз" різко знизив ціну на газ для населення на умовах ПСО - до 4 277 грн за тис. куб. м на грудень

з відкритих джерел

Клієнти, які планували в грудні використовувати частину газового запасу, можуть оплатити ресурс за більш низькою, регульованою ціною

У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, складе 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року.

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.

"Незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу. Цей рівень в поточних умовах не є ринковим і визначається формулою, що міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 №293. Ця постанова діє до кінця 2019 року. За домовленістю з МВФ, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. З 1 травня 2020 року Україна взяла на себе зобов’язання повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті", – йдеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що у грудні регульована ціна газу виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу "Газовий запас" (4 874,42 грн за тис. куб. м). Клієнти, які планували в грудні використовувати частину газового запасу, можуть оплатити ресурс за більш низькою, регульованою ціною. У той же час, за бажанням, вони можуть використовувати газовий запас.

Використовувати передплачені обсяги газового запасу можна до 31 березня 2020 року включно. Гроші за передплачений, але не використаний обсяг повернуться споживачу на його рахунок в повному обсязі після 1 квітня 2020 року.

Нагадаємо, Кабмін затвердив гарантовану ціну на газ для населення, яка не буде зростати до кінця всього опалювального сезону. Новий тариф буде вищий, ніж зараз і почне діяти з 1 січня 2020 року. Водночас уряд заявляє, що нова ціна на газ для населення буде рекордно низькою за останні роки.

Нафтогаз пропонує гарантовану квартальну ціну на газ, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону. Гарантована оптова ціна Нафтогазу зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів).

Loading...