live

Милованов порахував, за скільки років українські зарплати наздоженуть ті, що в Польщі

Тимофій Милованов. Фото kmu.gov.ua

За певних припущень – для цього треба 7-10 років

Міністр економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов порахував, за скільки років зарплати в Україні можуть наздогнати ті, що в Польщі.

Його відповідь: за певних припущень – для цього треба 7-10 років. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, наздоганяти ще довго, але зробити це можливо.

Милованов зазначає, що Україна серйозно відстає від Польщі, проте динаміка реальної (тобто, з врахуванням зростання цін) середньої зарплати по всіх галузях в нас випереджає динаміку зростання середньої реальної зарплати в Польщі у декілька разів.

Міністр порахував, якщо наші зарплати будуть зростати в реальному вимірі на 20% швидше, ніж в Польщі, то Україні потрібно 7 років, щоб наздогнати зарплати сусідів.

"Ось простий розрахунок – сьогодні зарплата в Польщі приблизно в 3,5 рази більша. Якщо ми наздоганяємо зарплату в Польщі на 20% в рік, то за 7 років ми збільшимо свою зарплату у відносному вимірі до зарплати в Польщі в 3,58 разів. Тобто, зрівняємо зарплати", – пояснив Тимофій Милованов.

Раніше, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов підсумував, у скільки обходиться Україні російська агресія. Зокрема, прямі витрати за 2014-2015 рік становили 15-20% ВВП України. 

 

Loading...