live

Мовний омбудсмен назвала своє першочергове завдання на новій посаді

Йдеться про здобуття інформації українською мовою

з відкритих джерел Мовна омбудсменка Тетяна Монахова

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова розповіла про своє головне завдання на новій посаді – забезпечення прав українців на здобуття інформації українською мовою. Про це вона заявила під час прессконференції, передає Укрінформ.

"Моє основне завдання як уповноваженого із захисту державної мови, полягає у тому, щоб забезпечити права громадян України та здобуття інформації та послуг державною мовою. Це завдання номер один", - сказала Монахова.

Водночас вона зазначила, що питання вибору мови спілкування у побуті – це вибір самої людини, за який не може бути ніякого покарання, але якщо людина як громадянин звертається до держави із проханням захистити, навчити, вилікувати, надати роботу, то тут держава вимагає використання саме української мови.

"Українська мова - це інструмент залучення людини у суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, потрапити на державну службу, це можливість служити український армії", - наголосила Монахова.

Окрім цього, вона зауважила, що кримінальна відповідальность за порушення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не передбачена, але є адміністративна – штрафи різного рівня, від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів (приблизно 9800 - 11 900 грн).

Уповноважена із захисту держмови також розповіла, що зможе почати виконувати своїй обов'язки через пів року, наразі вона працюватиме, аби запустити роботу свого секретаріату.

Нагадаємо, 27 листопада на засіданні Кабінет міністрів України призначив уповноваженим із захисту державної мови Тетяну Монахову.

Loading...
Loading...
Loading...