live

Маємо знайти шлях, як заробити на нашій ГТС, – Павленко

Народний депутат України від "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Павленко

Те, що газове питання таки не було вирішене на нормандській зустрічі певною мірою є провалом. Однак все ж залишається надія на газові контракти до кінця року

Для України важливо не втратити свій статус газового транспортера енергоносіїв до Європи. Важливо, щоб ми чітко знаходили шляхи як заробляти на тому, що у нас є – на нашій ГТС.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Павленко.

Він наголосив: дуже добре, що нарешті відбулась довгоочікувана зустріч у "нормандському форматі" та двосторонні перемовини президентів України і Росії.

"Хоча чуда жодного не сталося, разом із тим вчорашня зустріч дала, на мій погляд, дуже позитивний імпульс до повернення людей та територій, возз’єднання України. Це, власне, вирішення і економічних відносин між Україною та Росією, зокрема і в частині газу", – вважає Павленко.

ZIK

Він зазначив: те, що газове питання таки не було вирішено, є "певною мірою провалом". Однак все ж залишається надія на газові контракти до кінця року.

"Тут дуже важливо, щоб ми не втратили статус України, як ключового транзитера енергоносіїв до Європи, щоб тут ми не втратили ані доходи, ані свій статус", – підкреслив депутат.

Він переконаний: попри нові газомагістралі, що будує Росія, слід докласти зусиль, аби українська ГТС залишалась затребуваною.

"Росія зменшує свої ризики з точки зору залежності від української ГТС. Це є виклик для України. Та разом з тим, на мій погляд, потреба в газі для Європи найближчим часом не зменшуватиметься, вона буде актуальною, адже американським сланцевим газом не закриє усі потреби Європи. Плюс Німеччина та низка інших країн починають відмовлятись від атомної енергетики. Таким чином актуальність газу і постачання по ГТС залишатиметься. Тут важливо, щоб ми не дурили ані себе, ані людей і партнерів і чітко знаходили шлях як заробляти на тому, що у нас є – на газотранспортній системі", – підкреслив Павленко.

Водночас, загалом підсумовуючи результати вчорашньої зустрічі у Парижі, він зазначив: усе це можна оцінити на трійку.

"Добре, що розморозився "нормандський формат" і відбулася ця зустріч. Більше того – наступна зустріч запланована через чотири місяці. Добре, що в рамках "нормандського формату" відбулась двостороння зустріч президентів України та РФ. Це теж прогрес, який дає позитивний імпульс на вирішення багатьох складних питань. Дуже добре, що вдалось домовитись про обмін полонених, головне – щоб це здійснилось до кінця року. Добре, що почали говорити про нову програму розмінування і можливо у найближчі місяці з’являться три пункти пропуску, що значно поліпшить життя людей і комунікацію через лінію розмежування. Та, на жаль, у ключових питаннях – кордон, вибори, Місія – наразі дорожньої карти і розуміння як досягти позитивного результату не було досягнуто", – наголосив Павленко.

Та він зауважив: все ж є надія, що в разі системної, професійної, якісної роботи, найперше української влади щодо виконання досягнутих вчора домовленостей в Парижі, зможемо на наступній зустрічі значно посилити і вийти на вирішення ключових кроків, які принесуть Україні мир.

Нагадаємо, 9 грудня вперше за три роки відбулася зустріч у "Нормандському форматі". Під час підсумкового брифінгу Володимир Зеленський заявив: вважає, що питання транзиту газу вдалось розблокувати.

Детальніше читайте у статті "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі".

Loading...
Loading...
Loading...