live
Новини » Політика 1031 Читать эту новость на русском

Компроміс, на який Україна готова, – Зеленський розповів чого може стосуватись контракт про транспортування газу

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

Контракт про транзит російського газу Україною вдасться підписати на багато довше, ніж на рік

Президент України Володимир Зеленський заявив, що новий контракт про транспортування російського газу міститиме компроміс, на який Київ готовий. Про це він заявив під час брифінгу по закінченню нормандського саміту, який транслював телеканал ZIK.

Президент наголосив: усі знали, що Україна підніматиме питання транзиту газу під час двосторонньої зустрічі із Володимиром Путіним в рамках "нормандського формату".

"Договору поки що немає, але я впевнений, що у нас більше шансів його підписати за кращими умовами, ніж обговорювали до цього наші працівники, коли були дуже складні декілька зустрічей. Вони були принципово без відповідей", – розповів Зеленський.

Він зазначив: не хотілося б говорити про деталі, однак вже не йдеться про контракт лише на один рік.

"Я так думаю, що буде більше. Я наполягав на максимально амбітних умовах, вигідних Україні та Європі – на 10 роках. Дуже складно, коли одна сторона наполягає на одному році, а ми – на 10. Та, думаю, щось ми знайдемо посередині", – запевнив Зеленський.

Окрім того, за його словами, обговорювалось і питання рішення трибуналу щодо рішення суду про повернення коштів "Газпромом".

"Мені здається, ми, в принципі, зняли питання щодо трьох мільярдів, які ми виграли. Наша позиція проста – ми готові взяти газом. Це компроміс, на який ми готові йти. Тобто, дуже багато часу виділили на це. Я думаю, у нас буде все добре", – підкреслив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

До слова, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи.

Після зустрічі у Нормандському форматі Володимир Зеленський заявив, що Україні та Росії таки вдалось розблокувати питання транзиту газу.

Loading...
Loading...
Loading...