live
Новини » Політика 151 Читать эту новость на русском

Карасьов: Кулик залишається в США символом української корупції

з відкритих джерел Політолог Вадим Карасьов
загрузка...
загрузка...

Американські ЗМІ назвали зустрічі Джуліані "сумнівними"

Український політолог Вадим Карасьов оцінив результати візиту в Україну Рудольфа Джуліані, адвоката американського президента Дональда Трампа. На думку Карасьова, захист американського президента готов йти ва-банк, щоб не допустити імпічменту. Трамп уже заявив про те, що адвокат зібрав "багато хорошої інформації".

Як відомо, Джуліані зустрічався з політиками та відставними прокурорами - Юрієм Луценком і Костянтином Куликом, які повинні були додати інформації для підтримки Трампа на виборах 2020.

Американські ЗМІ назвали ці зустрічі "сумнівними", а свідків з української сторони (Віктора Шокіна, Костянтина Кулика та Юрія Луценка) як таких, що мають неоднозначну репутацію. Деяких з них, як вже звільненого прокурора Кулика, звинувачували в корупції. І який - Костянтин Кулик - залишається в США як символ старої корумпованої правоохоронної системи України в цілому. На боротьбу з якою американські платники податків виділяли чималі кошти.

Карасьов вважає, що як з американської, так і з української сторони візит Джуліані поставив багато питань без відповіді. Зібрана Джуліані інформація, яку Трамп називає "хорошою", для України, навпаки, буде підживлювати версію про корумповану країну. І знову втягне Україну в геополітичну гру, оскільки українські політики й ексчиновники продовжують у своїх інтересах грати в неформальну дипломатію, яка шкодить репутації України.

Нагадаємо, що в 2016 році Кулику пред'явили звинувачення в незаконному збагаченні на суму 2,8 млн грн. Ряд ЗМІ повідомляє, що на матір прокурора і мати його дітей Ірину Німець оформлені ряд об'єктів нерухомості в центрі Києва. Зараз у КМДА розглядають питання про незаконне будівництво надбудови Куликом над його квартирою в центрі Києва в ЖК "Дипломат Хол". Крім того повідомляється, що Кулик не з'являється засіданнях в КМДА, але намагається заручитися підтримкою у Джуліані. Також у ЗМІ з'явилася інформація, що Ігор Коломойський лобіює призначення Кулика в СБУ на керівну посаду і це стане своєрідним тестом Служби безпеки з точки зору виконання обіцянок з очищення правоохоронної системи України.

На думку політолога і громадського діяча Дмитра Співака, катастрофа, якщо Кулик опиниться в СБУ. "Це лакмусовий папірець на гідність нашого президента. Цього не можна робити, тому що Кулик став дуже токсичною фігурою, дуже одіозною фігурою, тому що Джуліані з ним зустрічався кілька разів, тому що Джуліані зустрічався з ексгенеральним прокурором Юрієм Луценком. Які документи передавали, у що? Яка мотивація була? А мабуть було вербування. Треба ж перевіряти всі ці факти", - впевнений Співак.

Loading...
Loading...
Loading...