Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ердоган заявив про готовність ввести війська в Лівію

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Президент Туреччини виявив бажання обговорити по телефону ситуацію в Лівії російським президентом Володимиром Путіним: Ердоган хоче, щоб РФ змінила ставлення до Хафтара 

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив про готовність ввести свої війська в Лівію, якщо відповідний запит надійде від уряду національної згоди Лівії. Про це турецький лідер заявив в ефірі телеканалу TRT, повідомляє ТАСС.

"Якщо Лівія цього захоче, то Туреччина прийматиме відповідне рішення самостійно. Ми не будемо питати у когось дозволу з цього питання. Туреччина готова надати Лівії будь-яку підтримку", - сказав турецький лідер, відповідаючи на запитання журналіста про можливість відправки військових в цю країну.

Він виявив бажання обговорити по телефону ситуацію в Лівії російським президентом Володимиром Путіним напередодні запланованої зустрічі у Стамбулі 8 січня.

Ердоган сподівається, що Путін змінить свою позицію щодо командувача Лівійської національної армією фельдмаршала Халіфи Хафтара. В іншому випадку Лівія може перетворитися на другу Сирію. 

Громадянська війна в Лівії не завершилася після повалення в 2011 році режиму Муаммара Каддафі, який правив Лівією фактично більше 40 років. Країна розділена на дві частини. Західна контролюється урядом національної згоди, яку було сформовано за сприяння ООН. Його визнає майже все світове співтовариство. Уряд перебуває в Тріполі.

Хафтар налагоджує тісні зв'язки з Москвою. Його підтримує не тільки Росія, а також Єгипет і ОАЕ.

28 червня ЛНА звинуватила Туреччину в прямому втручанні у внутрішні справи Лівії з метою підтримки уряду в Тріполі. 30 червня МЗС Туреччини заявив про те, що ЛНА утримує в ув'язненні шістьох турецьких громадян. В Анкарі розцінили ці дії як "акт бандитизму і піратства" і пригрозили, що, якщо громадяни Туреччини не будуть звільнені найближчим часом, сили Хафтара "стануть законною ціллю" для удару. 

Нагадаємо, Головний аеропорт Лівії призупинив роботу після ракетного обстрілу.

Loading...