live
Новини » Світ 133 Читать эту новость на русском

Знайдено статуетку Венери віком 23 тисячі років. Фото

З відкритих джерел Давня Венера
загрузка...
загрузка...

Давню знахідку виявили на півночі Франції. Археологи зазначають, що вона у чудовому стані

Стародавня статуетка жіночої фігури часу пізнього палеоліту (40-12 тис. років до н.е.) знайдена в районі Ренанкур міста Ам'єн (департамент Пікардія на півночі Франції). Про це в п'ятницю, 6 листопада, повідомив Національний інститут превентивних археологічних досліджень (INRAP) в своєму комюніке, пише Кореспондент.

За словами вчених, йдеться про виняткову знахідку, оскільки фігурка знаходиться у відмінному стані.

"Статуетка висотою 4 см відноситься до ґраветтської культури пізнього палеоліту. Їй 23 тис. років", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що вік Венери експерти визначили за допомогою радіовуглецевого аналізу.

Новини за темою: На Київщині археологи знайшли стародавній горн

Крім того, поруч з фігуркою вчені знайшли кілька глиняних уламків і залишки інструментів. Точне призначення цих знарядь поки залишається невідомим, однак на думку археологів, на цьому місці могла розташовуватися майстерня, де місцеві ремісники виготовляли предмети культу.

Після проведення додаткових досліджень статуетка буде виставлена ​​в музеї Пікардії в Ам'єні.

Всього на території Європи було знайдено близько сотні подібних фігурок. Більшість з них - на території сучасної Центральної Європи. 15 з них виявлені у Франції, переважно в південно-західній частині. 

Новини за темою: Археологи знайшли загадковий ембріон, якому 600 мільйонів років. Фото

Ґраветтська культура - археологічна культура пізнього палеоліту, що датується 28-21 тис. рр. до н.е. Названа на честь печери Ла-Граветт в депертаменті Дордонь на південному заході Франції, де в 1930-х роках були знайдені кам'яні знаряддя і предмети побуту, що характеризують цю епоху.

Нагадаємо, вчені розкопали найдавніший храм в історії людства.

 

Loading...
Loading...
Loading...