live
Новини » Політика 322 Читать эту новость на русском

Закон щодо осіб, які пересуваються на колісних кріслах, передано на підпис Зеленському

З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Закон визначає осіб з інвалідністю, які пересуваються на колісних кріслах, учасниками дорожнього руху

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон №0963 про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

"05.12.2019 Закон направлено на підпис Президенту", - написано у карточці законопроєкту.

Зазначеним документом вносяться зміни у законодавство щодо організації дорожнього руху.

Зокрема у Законі України "Про дорожній рух" у статті 14, яка визначає учасників дорожнього руху, вписані особи, які рухаються в кріслах колісних.

Стаття 17 прирівнює зазначених осіб до пішоходів.

У статті 16 цього закону, у абзаці, де визначаються найбільш уразливі учасники дорожнього руху, серед дітей, велосипедистів та людей похилого віку, відтепер будуть й особи з інвалідністю.

Статтею 22, яка визначає вимоги щодо проєктування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, тепер мають враховуватись специфічні потреби осіб з інвалідністю.

Статтею 19-1 передбачено основні права та обов'язки осіб з інвалідністю.

Особи, які рухаються в кріслах колісних, мають право:

- рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода;

- їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Особи, які рухаються в кріслах колісних зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини по позначених пішохідних переходах. Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються пішоходів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються велосипедистів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних, зобов'язані:

- використовувати технічно справні та належно обладнані крісла колісні;

- не перевозити вантажі, що заважають керуванню;

- не буксирувати причепи;

- не перевозити пасажирів.

Крісла колісні повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а  під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

Нагадаємо, законопроєкт щодо організації руху людей, які пересуваються на колісних кріслах було зареєстровано у Верховній Раді VIII скликання 15 січня 2018 року.

Верховна Рада IX скликання ухвалила закон в цілому 3 грудня 2019 року.

Loading...
Loading...
Loading...