live
Новини » Політика 868 Читать эту новость на русском

Від контракту на транзит газу ціна тарифу не зміниться, – Марунич

Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. Фото: radiosvoboda.org
загрузка...
загрузка...

Росія не розглядає українську ГТС як важливий для себе елемент транзиту в Європу

Якщо транзитний контракт таки підпишуть, гроші підуть на зарплату Коболєву та утримання персоналу "Нафтогазу". Ціна ж тарифу не зміниться.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Він наголосив: не вірить в 10-річний транзитний контракт із РФ. Мовляв, швидше за все контракт буде, або трохи більше ніж на річний термін, або ж там йтиметься про дуже незначні поставки.

"Росія у будь-якому випадку, не розглядає українську ГТС як важливий для себе елемент транзиту в Європу. Швидше за все, це буде контракт на 3-5 років. Можливо, більш довгий, але на ці періоди, швидше за все, зафіксують якийсь значимий для України  об’єм транзиту, а потім він, звісно, буде падати. Добре було б, якби ми зафіксували 40-50 мільярдів кубометрів. Це вже, як на мене, буде великим успіхом", – підкреслив експерт.

Водночас він зазначив: контракт на транзит ніяк не пов’язаний з поставками газу всередину України.

"Зараз ви платите за газ близько 7 гривень за куб. До цього платили 8,50. Вам легше буде від того – отримував "Нафтогаз" 3 мільярди доларів США чи менше? Повірте, ціна тарифу не зменшиться", – заявив він.

Мовляв, в Україні такі рішення не коригуються взагалі ніяк.

"Інша справа, що ці гроші підуть на "Укргазвидобування", зарплату Коболєву, утримання персоналу "Нафтогазу", – підкреслив Дмитро Марунич.

Та все ж він зазначив: звичайно, це дає якусь стабільність, це важливо для роботи української ГТС.

"Однак говорити, що через транзит рухне вся українська економіка – це нереалістично і нерозумно. Ми ж в кінці-кінці не залежимо повністю від транзиту, у нас є ще велика інша економіка – кукурудза росте добре", – зазначив Дмитро Марунич.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

До слова, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи.

Loading...
Loading...
Loading...