live

Від чого залежить, виділить МВФ кредит Україні чи ні

Віктор Скаршевський
Віктор Скаршевський
З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

У грудні Апеляційний суд має винести рішення про законність або незаконність націоналізації Приватбанку. Якщо визнають незаконним, Україна навряд чи отримає кредит від МВФ.

Про це пише Віктор Скаршевський на своїй сторінці в Facebook.

Про нову програму з МВФ

По-перше, ніхто нікому ніякого кредиту поки що не виділив. На даний момент затвердженої програми з МВФ немає. Є лише заява про досягнення на робочому рівні домовленості про неї.

По-друге, на найближчих засіданнях Ради директорів МВФ, на яких і приймаються рішення щодо нових програм і кредитних траншів, українське питання не включене.

По-третє, до 19 грудня ніяких остаточних рішень з боку МВФ не буде прийнято. В цей день Апеляційний суд має винести рішення, чи була націоналізація Приватбанку незаконною. Якщо визнає незаконною, то ніякої нової програми від МВФ Україні не світить.

По-четверте, уряд не має доступу до кредитів МВФ і гроші від МВФ не полегшать боргове навантаження на бюджет.

Кредит МВФ надходить не в бюджет, а заморожується в резервах Нацбанку і використовується тільки на погашення попередніх кредитів нбу перед МВФ.

По-п'яте, у рамках нової програми Україна отримає суму кредиту, що дорівнює сумі погашення попередніх боргів перед МВФ.

Протягом 3-х років Україна повинна повернути МВФ $5,3 млрд, а МВФ якраз і обіцяє $5,5 млрд на 3 роки за новою програмою. Найпростіше рефінансування попередніх боргів.

По-шосте, наявність програми співпраці з МВФ означає консервацію сировинної структури бідної української економіки (консервація бідності), так як проведення активної промислової політики і стимулювання експорту високотехнологічної продукції суперечить лекалами МВФ та прямо забороняється в попередніх меморандумі з МВФ.

По-сьоме, хотілося б, щоб коли-небудь отримання кредитів від МВФ перестав бути національним святом і індикатором "успішних економічних реформ.

Віктор Скаршевський

 
Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...