live
Новини » Політика 99 Читать эту новость на русском

Україні потрібен свій власний сценарій вирішення конфлікту, – Кацман

з відкритих джерел Політичний аналітик Володимир Кацман

Ключ до миру – у руках двох президентів

Країні потрібно відстоювати власний сценарій вирішення конфлікту на Донбасі та повернення Криму. Нам не потрібен ані грузинський, ані російський чи європейський – лише свій, український сценарій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив заслужений журналіст України, політичний експерт Володимир Кацман.

Він наголосив: сподівається, що після зустрічі в "нормандському форматі" президент України привезе до Києва мир.

"Сьогодні в нас у руках історичний шанс на те, щоб хоча б розпочати дорогу для припинення всієї цієї, скажімо так, мало приємної історії, яка відбувалась з нами протягом п’яти років підряд", – зазначив експерт.

Він зазначив: ключ від цього – у руках двох президентів.

"Слід думати як відновлювати те, що складувалось протягом років, про те яку твердість характеру треба проявити у цій ситуації, щоб не піти на поступки тим людям, які не хочуть миру", –  наголосив заслужений журналіст України.

Окрім того він прокоментував і заяви російських ЗМІ про те, що Володимир Путін приїхав до Парижа, щоб запропонувати Україні "грузинський сценарій".

"Я категорично проти таких ярликів… Абсолютно зрозуміло, що у випадку України буде лише український сценарій. Нам потрібно свій сценарій відстоювати – не грузинський, югославський, нам потрібен не російський і навіть не європейський і американський, а свій український сценарій. Нам потрібно зрозуміти одну річ: хочемо віднині піднімати питання: чи повернути Донбас в Україну, тому що Донбас – це Україна, значить маємо повертати і території, і людей. Хочемо віднині піднімати питання і повертати Крим в Україну, тому що Крим – це Україна, значить про Крим треба піднімати питання за столом переговорів. У нас немає альтернативи", – підкреслив Кацман.

Тож він зазначив: хоча й сам критикує Мінські угоди, однак, якщо вони приведуть до миру і припинення війни, треба йти цим шляхом.

"Якщо вони ведуть до того, що ми нарешті зможемо направити всі сили всередину держави, щоб економіку відновити, Донбас та Крим витягувати економічним магнітом, а не воєнним чи дипломатичним, все у нас налагодиться", – підкреслив Володимир Кацман.

Нагадаємо, відбуваються заплановані двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Володимиром Путіним, а також зустріч чотирьох лідерів.

Володимир Зеленський уже зустрівся із Емманюелем Макроном.

Loading...
Loading...
Loading...