У РФ відреагували на можливість розширення "нормандського формату"

Постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко. Фото: radiosvoboda.org

Росія хоче завершити розведення сил на Донбасі

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що Росія негативно відноситься до розширення "нормандського формату", передають росЗМІ.

"Ми негативно ставимося до цієї ідеї, для нас це не питання формату", - наголосив заступник міністра.

Грушко додав, що врегулювання ситуації на Донбасі залежить тільки від виконання раніше прийнятих рішень.

"Необхідно завершити розведення сил на лінії зіткнення на Донбасі, а також запустити процес реалізації "формули Штайнмаєра" і прийняття інших рішень, які гарантували б незмінність і стійкість особливого статусу", - відмітив він.

Нагадаємо, сьогодні, 9 грудня 2019 року, в Парижі відбудеться саміт лідерів країн нормандського формату - України, Росії, Франції та Німеччини. В рамках саміту заплановані двосторонні зустрічі всіх лідерів країн-учасників. Зокрема президент України Володимир Зеленський зустрінеться з Президентом Росії Володимиром Путіним.

Згідно з розкладом, зустріч розпочнеться о 17 годині за київським часом. Відомо, що до початку саміту канцлер Німеччини Ангела Меркель проведе двосторонні зустрічі з президентами України і Росії. Відзначається, що зустріч триватиме три години.

Головними пріоритетами української сторони у "нормандському форматі" залишаються: виведення незаконних збройних формувань з окупованих територій, повернення російсько-українського кордону під контроль України, звільнення полонених за формулою "всіх на всіх" та проведення місцевих виборів на Донбасі за українськими законами.

Востаннє такий саміт відбувся 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді його учасники визнали, що жодного прориву в урегулюванні конфлікту на Донбасі досягнути не вдалося.

Loading...