live
Новини » Політика 853 Читать эту новость на русском

У Раді хочуть позбавити МВС права закуповувати номерні знаки для авто

vesti-ukr.com
загрузка...
загрузка...

За сервісними центрами МВС лишиться функція обліку підприємств, які займаються виготовленням та розповсюдженням номерних знаків та контролем за дотриманням технічних та законодавчих вимог щодо реєстрації автомобілів

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2518 "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух", який стосується закупівлі номерних знаків для автомобілів. Про це йдеться на сайті парламенту.

Потреба у виникненні такого законопроєкту виникла через те, що сервісні центри МВС здійснюють закупівлю номерних знаків для транспортних засобів відповідно до вимог законодавства за бюджетні кошти та фактично обмежують громадянина у виборі вільного номерного знака для закріплення за транспортним засобом.

Відтак, законопроєктом пропонується додати до компетенцій Кабміна визначення порядку виготовлення номерних знаків для транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, та номерних знаків для разових поїздок, а також порядку обліку суб’єктів господарювання, які їх виготовляють.

У статтю 34 Закону України "Про дорожній рух"  додається абзац, який визначає, що на зареєстровані транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, таким транспортним засобам присвоюються номерні знаки. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів на транспортні засоби здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладено обов'язок щодо їх реєстрації. Купівля присвоєних під час державної реєстрації (перереєстрації) номерних знаків для транспортних засобів здійснюється їх власниками (уповноваженими ними особами) у суб’єктів господарювання, які їх виготовляють.

Іншими словами, власник авто зможе сам через електронний кабінет водія знайти вільний номерний знак у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС та забронювати його. А після цього замовити виготовлення на спеціальному підприємстві, яке йому найбільше до вподоби.

Єдина вимога, яка встановустанавливается законопроектомлюється законопроєктом у цьому питанні: придбані номерні знаки повинні відповідати встановленим вимогам.

Як пояснюють автори законопроєкту, це дозволить автовласникам самостійно замовити виготовлення в будь-якого суб’єкта господарювання за своїм уподобанням присвоєний номерний знак на транспортний засіб, зменшиться час на реєстрацію транспортного засобу, зникне проблема, пов’язана з наявністю номерних знаків.

У той же час, за Міністерством внутрішніх справ залишаються повноваження ведення обліку суб’єктів господарювання, які виготовляють номерні знаки для транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, та номерні знаки для разових поїздок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президенту України передано на підпис закон, який визначає учасниками дорожнього руху осіб, які пересуваються на інвалідних візках.

Loading...
Loading...
Loading...