live
Новини » Політика 2630 Читать эту новость на русском

РФ продовжує штучно затримувати судна в Керченській протоці

Ситуація у протоці в листопаді погіршилася у порівнянні із жовтнем

Керченський міст

Російська Федерація продовжує штучно утримувати в Керченській протоці судна, що прямують до/з Бердянска та Маріуполя. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова наглядової ради "Майдану закордонних справ" Андрій Клименко.

"Місяць тому ми констатували, що з початку жовтня 2019 року РФ в Азовському морі намагалася демонструвати, що вона "біла та пухнаста". Ми пов'язували різке зниження в жовтні 2019 середнього часу штучного утримання маріупольських та бердянських рейсів комерційних суден в Керченській протоці (після відповідного демонстративного значного зростання) з підготовкою РФ до участі в нормандському саміті 9 грудня 2019 (з метою сформувати пакет аргументів для зняття з РФ міжнародних санкцій)", - зазначив він.

Також Клименко розповів, що за підсумками листопада 2019, станом на 1 грудня, картина в Керченській протоці у порівнянні з жовтнем суттєво змінилася у гірший бік:

  • на вході до Азовського моря середній час штучного утримання суден зріс з 16,1 до 56,2 годин (тобто в 3,5 рази);
  • на виході з Азовського моря до Чорного - з 26,9 до 52,8 годин (в 1,96 рази).

Слід зауважити, що декілька днів рух в Керченській протоці було перекрито, оскільки був шторм. Якщо забрати ці дні із загальної статистики, то результати не зміняться суттєво:

  • на вході зростання з 16,1 до 40,9 годин (без фактору штормів - тобто в 2,5 рази);
  • на виході зростання з з 26,9 до 39,6 годин (в 1,47 рази).

Нагадаємо, раніше Андрій Клименко заявив, що тривалість штучного утримування перед Керченською протокою суден, що прямують до портів Маріуполя та Бердянська, у серпні-вересні зросла – при заході в Азовське море в 2,4 рази, при виході з нього в 3,2 рази.

Loading...
Loading...
Loading...