live
Новини » Політика 101 Читать эту новость на русском

"Працюємо над цим", – Мушак розповів, чи закон про землю проголосують до кінця року

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

До проєкту про продаж землі подано до 5 тисяч правок. Велика їх частина – законодавчий спам

Так, у жодній європейській країні немає таких обмежень щодо продажу землі в одні руки. Однак не слід забувати, що Україна – дуже велика за земельними масивами. Їхні і наші обмеження тут є неспівставними.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив радник прем'єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак.

Він розповів: звичайно, в остаточній редакції закону про продаж землі існуватимуть обмеження щодо того, скільки наділів можна отримати в одні руки. Однак які конкретно будуть обмеження, він не сказав.

"Там є правки, внесені від 600 гектарів до 640 тисяч гектарів", – розповів Мушак.

Та зауважив: коли критики закону зазначають, що в жодній європейській країні немає таких обмежень на продаж землі, слід зазначити, що тут – набагато більше паїв.

"Де у європейській країні малим фермером вважається той, хто орендує 500 гектарів? Там 30 гектарів і ти вже крутий чувак, а у нас 500 – це ти лише починаючий хлопець. Україна – нереально велика держава за земельними масивами. Тому й обмеження у нас такі, яких немає в Європі, вони більші", – пояснив Мушак.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи буде закон про землю проголосований до кінця року, він зазначив: над цим працюють, однак "є проблема".

"Там подано вже до п’яти тисяч поправок", – розповів Мушак.

Так, за його словами, дуже велика частина правок – "невеликий законодавчий спам".

"У кожну статтю вони п’ять слів додають у різних послідовностях – кома, крапка", – зазначив радник прем'єр-міністра.

Нагадаємо, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроект № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що ринок землі в Україні планують відкрити 1 жовтня 2020 року.

Loading...
Loading...
Loading...