Нормандський саміт: Зустріч Зеленського і Путіна не буде обмежена у часі

Зустріч, ймовірно, відбудеться після нормандського формату

Зеленський і Путін Фото з відкритих джерел

Сьогодні, ймовірна, відбудеться двостороння неформальна зустріч президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна, після завершення основного етапу переговорів. Про це повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков, передає журналіст Дмитро Смирнов у Twitter.

За словами Ушакова, зустріч Зеленського і Путіна відбудеться після саміту чотирьох лідерів.

"Зустріч Путіна і Зеленського не обмежена у часі, її тривалість буде залежати тільки від самих президентів", - зазначив помічник президента.

Ушаков Twitter

За даними росЗМІ, крім Зеленського і Путіна з російської сторони будуть присутні глава "Газпрому" Олексій Міллер і міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Зазначимо, у Кремлі підтвердили можливість такої зустрічі. У п'ятницю, 6 грудня, український президент також підтвердив зустріч з Путіним.

Найбільше, крім врегулювання ситуації на Донбасі, голови України та Росії також торкнуться теми узгодження газового контракту між країнами.

Розмова Зеленського і Путіна буде неформальною і може тривати від 30 хвилин до 1,5 години, в залежності від графіка основних переговорів нормандської четвірки.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що діалог з Росією необхідний для припинення конфлікту на сході України.

"Без цього діалогу можна, але це приблизно як біг на біговій доріжці. Ти щось робиш, але ти на місці. Ми просто не хочемо бути на місці... Ми хочемо, щоб все закінчилося", - підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні, 9 грудня 2019 року, в Парижі відбудеться саміт лідерів країн нормандського формату - України, Росії, Франції та Німеччини. В рамках саміту заплановані двосторонні зустрічі всіх лідерів країн-учасників. Зокрема президент України Володимир Зеленський зустрінеться з Президентом Росії Володимиром Путіним.

Головними пріоритетами української сторони у "нормандському форматі" залишаються: виведення незаконних збройних формувань з окупованих територій, повернення російсько-українського кордону під контроль України, звільнення полонених за формулою "всіх на всіх" та проведення місцевих виборів на Донбасі за українськими законами.

Востаннє такий саміт відбувся 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді його учасники визнали, що жодного прориву в урегулюванні конфлікту на Донбасі досягнути не вдалося.

Loading...