live
Новини » Політика 111 Читать эту новость на русском

Медведчук: Вже 13 грудня ГТС України опиниться в глухому куті через відсутність договору з транзиту газу

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Віктор Медведчук
загрузка...
загрузка...

"Чи вийде вона з глухого кута не відомо, але винні в цьому попередня влада і тепер вже пан Зеленський та його команда"

Вже 13 грудня ГТС України опиниться в глухому куті через відсутність договору з транзиту газу.

Про це під час брифінгу у Дніпрі, який транслювався в ефірі телеканалі ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Україна потрапила в глухий кут. Чи вийде вона з глухого кута не відомо, але винні в цьому попередня влада і тепер вже пан Зеленський та його команда, яка довела до ручки питання, які мали бути вирішені протягом тих місяців, того пів року, коли нова команда знаходиться при владі. Потрібно було вирішити питання транзиту, а ми багато років пропонуємо, що це питання може бути вирішене через створення газового консорціуму", - сказав він.

Медведчук згадав, що ціна питання транзиту газу протягом минулого і поточного року десь 250-300 мільйонів доларів за транзит газу протягом місяця.

"У бюджет заклали цю суму на майбутній рік, але цієї суми ніколи не буде, тому що не буде такого обсягу для транзитування газу, не буде такого обсягу, як був у цьому році – 80 мільярдів. Його буде набагато менше, якщо транзит збережеться. Більше того, завдання продовжити транзит або укласти новий транзитний договір на 10 років – його може бути підписано, і продовжено чинний на один рік. Але справа в тому, що в цьому договорі ніколи не буде записано обсягу, який Україна транзитувала раніше. А це означає, що будь-який подібний договір і будь-які відносини, які можуть бути, мати місце в наступному році, вони будуть менш цікаві, і це буде порушувати національні інтереси України", - додав нардеп.

"Як вийти з цієї ситуації? Сьогодні це дуже складно. У будь-якому випадку, якщо Україна вийде з цієї ситуації, то з величезними втратами і збитками для себе. І ці збитки і втрати треба повністю списати на чинну команду у владі", - резюмував він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

До слова, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. 

Loading...
Loading...
Loading...