live
Новини » Політика 62 Читать эту новость на русском

Медведчук: Впевнений, що під час зустрічі "нормандської четвірки" буде вирішено питання про обмін всіх на всіх

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Віктор Медведчук
загрузка...
загрузка...

"Сьогодні, я думаю, це питання  буде обговорюватися, більше того, в проєктах документів, які повинні бути або узгоджені, або підписані на засіданні "нормандської четвірки", зокрема, буде питання щодо проведення такого обміну протягом одного місяця"

Я впевнений в тому, що під час "нормандської зустрічі" буде вирішене питання щодо обміну всіх установлених на всіх установлених, тому що це питання назріло. Останній такий обмін мав місце два роки назад 27 грудня 2017-го.

Про це під час брифінгу, який транслювався в ефірі телеканалі ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Журналістка зауважила, що "нормандська четвірка" не збиралася вже три роки, попередні зустрічі не були результативним. Вона поцікавилася, як він вважає, чи ця зустріч буде результативною і що для цього потрібно, щоб був результат. У відповідь пан Медведчук зауважив, що коли ми говоримо про результат "нормандської четвірки", то треба визначитися з приводу самого терміну, та що ми вважаємо за результат.

"Різні оцінки, які зараз звучать, зокрема, серед представників влади і пана Зеленського, наприклад, він під час конференції заявив про те, що успіхом і перемогою є сама "нормандська четвірка" і участь у її роботі і, фактично, перша очна зустріч за три роки. І якщо це єдина перемога, яка буде отримана, то це непогано, але ми маємо надію і хочемо розраховувати на більш ефективний і позитивний результат від "нормандської четвірки", – зазначив політик.

За його словами, він впевнений у тому, що буде вирішене питання щодо обміну всіх установлених на всіх установлених, тому що це питання назріло, останній такий обмін мав місце два роки назад 27 грудня 2017-го.

"Сьогодні, я думаю, це питання  буде обговорюватися, більше того, в проєктах документів, які повинні бути або узгоджені, або підписані на засіданні "нормандської четвірки", зокрема, буде питання щодо проведення такого обміну протягом одного місяця. Будемо вважати, що це теж питання, яке, я впевнений буде вирішене, а от все інше, а це інше, на мій погляд, виходячи зі стратегічного завдання, яке стоїть перед Україною – це припинення бойових дій і мирне врегулювання ситуації на південному-сході, на Донбасі, на жаль, я думаю, що якщо буде відсутня політична воля пана Зеленського, вирішене не буде", – вважає Медведчук.

Тому, на його думку, по-перше, треба підтвердити, що Мінські угоди є безальтернативними, по-друге, треба вирішити питання не тільки безпеки, припинити бойові дії та обстріли, але й виконати політичну частину, тобто намітити і конкретно запропонувати механізм імплементації Мінських угод в українське законодавство.

"А це питання пов’язане, в першу чергу, зі статусом, особливо Донбасу. Наша фракція внесла на розгляд законопроєкт, який пропонує в законі про особливості місцевого самоврядування, який закінчує свою дію 31 грудня, внести зміни і ввести його дію на постійній основі. Через це ми запропонували змінити 1,2 і 10 статті. Ми запропонували внести в закон формулу Штайнмаєра в тому змісті, яка була підписана представником України на "мінському засіданні" тристоронньої контактної групи, а це умови при яких цей закон вступає спочатку тимчасово, а після висновків, відповідно того, як пройшли вибори, на постійній основі. Більше того мова йде про розробку і прийняття спеціального закону про вибори на цих територіях, закон про амністію і внесення змін до Конституції. Якщо українська влада, пан Зеленський, прийме саме такий курс на імплементацію мінських угод в національному законодавстві, то це буде дійсно перемога для тих, хто щиро хоче миру в нашій країні", – констатував Віктор Медведчук.

Як повідомляли, 9 грудня відбудеться зустріч лідерів "нормандської четвірки", під час якої президент України Володимир Зеленський буде насамперед піднімати питання про терміни та умови повернення полонених, припинення вогню і виведення НЗФ з території Донбасу.

Згідно з розкладом, зустріч розпочнеться о 17 годині за київським часом. Графік проведення саміту представників "нормандської четвірки" можна переглянути тут.

У Кремлі підтвердили зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна.

Нагадаємо, зранку 9 грудня на телеканалі ZIK стартував великий Марафон миру. За онлайн-трансляцією можна стежити тут.

Loading...
Loading...
Loading...