live
Новини » Політика 200 Читать эту новость на русском

Медведчук: Будь-яке рішення на "нормандському саміті" щодо транзиту газу буде не в інтересах України

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Віктор Медведчук
загрузка...
загрузка...

"Передача транзитних потужностей в оренду, яка передбачена в Європейській хартії з імплементації національного законодавства до європейського у питаннях транзиту газу, також не принесе користі Україні"

Будь-яке рішення щодо транзиту російського газу, яке буде прийняте під час "нормандської зустрічі", буде не в інтересах України.

Про це під час брифінгу у Харкові, який транслювався в ефірі телеканалі ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Журналістка  попросила прокоментувати додавання газового кейсу в перемовинах між президентом РФ Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським у Парижі. У відповідь він сказав, що це питання не просто назріло, а закінчується час, коли його можна вирішити, бо з 13 грудня це час "Ч" з укладення та прийняття заявок на транзит газу через Україну в Європу.

"Європейські оператори подають ці заявки на наступний рік до 13 грудня, тому Україні треба щось вирішувати з транзитом. Що вона може вирішити з транзитом - не відомо, ми подивимося і дочекаємося сьогоднішнього закінчення дня, але можу сказати, що будь-яке рішення, яке буде прийняте, буде прийняте не в інтересах України. Тому що для успішного транзиту газу потрібно було створювати газовий консорціум, тоді б він був вигідний Україні та Росії, і Європі", – сказав пан Медведчук.

За його словами, продовження транзитного договору на один рік не принесе ніякої користі Україні з однієї простої причини, тому що "Газпром" не зможе забезпечити той об’єм газу, який був у минулому році, в наступному році його буде набагато менше і він не буде забезпечувати навіть рентабельність ГТС.

"Передача транзитних потужностей в оренду, яка передбачена в Європейській хартії з імплементації національного законодавства до європейського у питаннях транзиту газу, також не принесе користі Україні, тому що, те що ми отримували від труби за останні роки до 3 мільярдів доларів, в наступному році ми, на жаль, вже не зможемо отримати, тому питання транзиту фактично вирішується  в останній дні і не може відповідати інтересам України в тій частині  і в тих варіантах, які можуть бути дозволені. А в питанні поставок газу, то побачимо. Росія пропонувала прямі поставки газу, зниження ціни і через це висувала відповідні умови. Чи піде на це Україна – ми будемо бачити. Але це насправді остання інстанція, тому що в цьому випадку це будуть вирішувати не представники енергетичного сектору або НАК "Нафтогаз", або "Газпрому" – це вже будуть вирішувати президенти двох держав", – констатував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

До слова, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. 

Loading...
Loading...
Loading...