live

Конгрес США з великою ймовірністю до 20 грудня схвалить санкції проти "Північного потоку-2"

"Північний потік-2"
загрузка...
загрузка...

Санкції стосуватимуться компаній та топ-менеджерів

Американські законодавці включили положення про санкції стосовно компаній, що беруть участь у проєкті "Північний потік-2", до проєкту оборонного бюджету (National Defense Authorization Act, NDAA) на наступний рік, який з великою ймовірністю буде схвалено, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела, інформує Інтерфакс.

Санкції стосуватимуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливості отримати американську візу та зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов’язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.

Положення про санкції в NDAA сформульоване на основі законопроєкту, представленого сенаторами Тедом Крузом і Джоан Шахін раніше цього року.

Санкції покликані зупинити спорудження газопроводу "Північний потік-2", повідомив помічник Круза.

Минулого тижня Круз укотре висловився про необхідність запровадження санкцій проти проєкту, який, за його словами, "принесе мільярди доларів Росії, які вона зможе використати для фінансування військової агресії проти Америки та проти Європи".

Американські законодавці розраховують схвалити NDAA до початку канікул Конгресу 20 грудня.

"Північний потік 2" пройде Балтійським морем, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі. Пропускна спроможність – 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проєкту оцінюється майже в EUR10 млрд. Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проєкту – Nord Stream 2 AG є "Газпром". До консорціуму входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper та Wintershall.

Раніше німецьке видання Bild з посиланням на свої джерела написало, що американські санкції, якщо вони будуть введені до Різдва, все ще можуть зупинити проєкт Nord Stream 2

Оскільки Росія сама не може будувати такі трубопроводи, санкції торкнуться переважно міжнародних спеціалізованих компаній, які потім будуть виключені з будь-якого бізнесу з США. Перш за все, це швейцарська компанія Allseas, яка прокладає підводні труби та глибоководні кабелі по всьому світу. Але також німецькі компанії, які працюють з "Газпромом", або як Uniper, фінансово беруть участь у проєкті.

Loading...
Loading...
Loading...