live
Новини » Світ 224 Читать эту новость на русском

Кібезлочинці з Evil Corp: Як російські хакери вкрали у Великої Британії 100 мільйонів доларів

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Насправді точна сума вкрадених хакерами коштів не розголошується

У США оголосили, що нарешті викрили групу хакерів, відому як "Корпорація зла" (Evil Corp). Отож, розповідаємо про зловмисників та мільйонні збитки, завдані ними американським компаніям.

Хто такі Evil Corp

4 грудня Міністерство юстиції та фінансів США, Національний центр кібербезпеки та Національне британське агентство з боротьби зі злочинністю оголосили про викриття найшкідливішої кіберзлочинної групи росіян.

Американські та британські спецслужби назвали групу Evil Corp, зареєстровану у Росії, найактивнішою у світі кримінальною кіберорганізацією.

За повідомленням американського Мінюсту, хакерською компанією Evil Corp керують досвідчені люди, котрі знаходяться у Москві і мають усталені дружні стосунки одне з одним. 

Кібезлочинців звинувачують у тому, що з 2009 по 2019 роки вони організували міжнародні комп’ютерні хакерські атаки та банківські махінації на Великобританію і США. Хакери з Evil Corp використовували незаконне програмне забезпечення "Dridex", яке після зараження поцупило дані для входу у систему та очистило рахунки банківських службовців та клієнтів британських і американських банків. Кошти були миттєво передані на офшорні рахунки. Загальну шкоду, завдану банкам, оцінено у 100 мільйонів доларів. До речі, американці допускають, що сума збитків насправді могла бути набагато більшою.

За словами генерального директора Національного агентства з кіберзлочинності Лінн Оуенс, жертвами кіберзлочинців стали не лише фінустанови, а й звичайні громадяни. А заступник голови ФБР Девід Боудіч зазначив, що російська кіберзлочинность надзвичайно посилилася у світі, і Evil Corp – без сумніву підтверджує це.

"Ми навряд чи коли-небудь дізнаємося повну суму збитків, але, за нашими оцінками, наслідки тільки для Великобританії обчислюються сотнями мільйонів доларів", – так кажуть у Британії про збитки від Evil Corp.

Також Міністерство юстиції та фінансів США наклало санкції на 7 компаній та 17-х осіб, причетних до кіберзлочинів хакерів з "Корпорації зла". Більшість з них – росіяни та українці: Максим Якубець, Денис Гусєв, Ігорь Турашов, Тетяна Шевчук та Руслан Замулько, котрі наразі перебувають у Москві.

З санкціями, окрім Evil Corp, зіштовхнуться ще й компанії "Бізнес-Столиця", "Оптіма", "Трейд Інвест", "ЦАО – Центр Автообслуговування", "Вертикаль" та "Юніком".

Хто входить до хакерської групи

Ще у 2014 році у складі Національного британського агентства з боротьби зі злочинністю було створено спеціальну групу для вивчення головного інструменту хакерів – троянського вірусу під назвою Dridex.

Троян допомагав хакерам перехоплювати банківські реквізити, виводити гроші з чужих рахунків, а потім з допомогою посередників виводити кошти вже на свої рахунки. За рік агентство, заручившись допомогою ФБР, знешкодило троян, проте ненадовго. Протягом кількох тижнів група Evil Corp модифікувала софт та продовжила свою незаконну діяльність, і вже у 2016 році Dridex було встановлено в системи трьохсот 300 організацій у 40 країнах світу.

Слідство встановило, що керівником Evil Corp є Максим Якубець з онлайн-прізвиськом Aqua, котрий народився у Хмельницькій області, і нині є громадянином Росії. Цікаво, що завдяки своїй хакерській діяльності 32-річному Максимові Якубцю вдалося мати по-справжньому розкішний рівень життя. Так, приміром, у 2017 році він витратив майже чверть мільйона фунтів стерглінгів на своє весілля. Очевидці зазначають, що у Москві він пересувається на елітній автівці Lamborghini з номерним знаком "ВОР".

Фото з відкритих джерел Максим Якубець та Ігор Турашев

В США Максимові Якубцю уже висунули звинувачення. До того ж за допомогу у затриманні лідера групи призначено винагороду в розмірі 5 мільйонів доларів. До речі, це рекордна у галузі кіберзлочинності нагорода, озвучена спецслужбами.

Зараз Якубець перебуває в Росії, у разі виїзду з країни його буде затримано та екстрадовано до США. Наразі злочинців не затримали, при цьому у ФБР пригрозили, що не забудуть про злочини, і рано чи пізно притягнуть винних до відповідальності.

Як з’ясували у британському агентстві з боротьби зі злочинністю, Якубець працював не сам, а найняв десятки людей, котрі реалізовували його операцію, знаходячись у підвалах московських кав’ярень.

Так, у кібезлочинах звинуватили і росіянина Ігоря Турашева, який, за даними слідчих, був адміністратором Максима Якубця. Турашев відповідав за контроль над трояном Dridex. 

Фото з відкритих джерел Автомобіль Lamborgini Максима Якубця

Окрім Якубця і Турашева, слідчі викрили Андрія Гінкула, котрий під псевдонімом Smilex продавав троян Dridex, знаходячись на території Молдови. Гінкула заарештували, та відпустили прямо з залу суду – суддя зарахував попередній термін його ув’язнення.

Також у компанію винахідливих хакерів входив Євген Богачов. Американські спецслужби підозрюють його у поширенні софту під назвою Zeus. За допомогою цього софту хакери намагалися вкрасти 220 мільйонів доларів, проте спромоглися поцупити близько 70 мільйонів. Наразі ФБР розшукує Богачова, призначивши за допомогу у його затриманні нагороду у розмірі 3 мільйони доларів.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...