live
Новини » Політика 491 Читать эту новость на русском

Бортник про саміт у Парижі: Немає жодної "червоної" лінії, яка не була б гнучкою

Скріншот ZIK Руслан Бортник
загрузка...
загрузка...

"Персональні зустрічі двох керівників держав та діалог тет-а-тет могли би завершити кризу"

Питання лише в оцінках – немає жодної "червоної" лінії, яка не могла би бути предметом для діалогу.

Про це під час Марафону миру в ефірі телеканалу ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортник.

ZIK

Політичний консультант спрогнозував, якими можуть бути результати двосторонніх зустрічей у Парижі, зокрема президентів України та РФ.

"Я думаю, що ця зустріч буде надзвичайно важливою. Щонайменше, на ній може бути досягнений суттєвий прогрес стосовно підписання нових "газових" угод між Україною та Росією, транзиту російського газу. Можуть бути досягнені персональні домовленості між президентами стосовно звільнення захоплених осіб, стосовно економічної… розрядки стосунків між Україною та РФ", – заявив експерт та додав, що це – так званий мінімальний пакет домовленостей, яких сьогодні можуть досягнути.

Руслан Бортник зауважив, що у разі, якщо саміт у Парижі виявиться неуспішним, то персональні зустрічі двох керівників держав та діалог тет-а-тет могли би завершити кризу. А от не поїхати сьогодні у Париж означало б для України відмовитися від підтримки Німеччини та Франції, каже експерт, проте Україна нині не готова відмовлятися від такої підтримки, бо це вкрай небезпечно.

Руслан Бортник, відповідаючи на запитання, чи готовий буде Путін піти на поступки, щоб Україна контролювала кордон, зауважив: "Незважаючи на те, що дуже багато "червоних" ліній звучало з усіх боків до початку цієї зустрічі, я чесно вам кажу, що не бачу жодної "червоної" лінії, яка не могла би бути предметом для діалогу чи іншої оцінки".

Як повідомляли, 9 грудня відбудеться зустріч лідерів "нормандської четвірки", під час якої президент України Володимир Зеленський буде насамперед піднімати питання про терміни та умови повернення полонених, припинення вогню і виведення НЗФ з території Донбасу.

Згідно з розкладом, зустріч розпочнеться о 17 годині за київським часом. Графік проведення саміту представників "нормандської четвірки" можна переглянути тут.

У Кремлі підтвердили зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна.

Нагадаємо, зранку 9 грудня на телеканалі ZIK стартував великий Марафон миру. За онлайн-трансляцією можна стежити тут.

Loading...
Loading...
Loading...