live
Новини » Світ 134 Читать эту новость на русском

Білорусь вимагає від Росії компенсацію за "брудну нафту"

Нафтопровід «Дружба». Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN
загрузка...
загрузка...

Мінськ хоче компенсації приблизно у 70 млн доларів

Білорусь розраховує на матеріальну компенсацію від Російської Федерації у розмірі приблизно 70 мільйонів доларів за забруднення нафти в нафтопроводі "Дружба". Про це повідомив посол Білорусі в Росії Володимир Семашко, пише КоммерсантЪ.

"Потрібно чіткіше та предметніше спрацювати "Бєлнафтохіму"з нашими НПЗ. Потрібно офіційно виставити, як це має бути згідно із законом, як це вимагає юриспруденція - викласти свої претензії, чітко і зрозуміло. Підходи можуть бути різні, але якщо в Угорщині чи Польщі і Німеччини так само зробили, то у нас теж має бути так. Йдеться про компенсацію приблизно у 70 млн доларів", - заявив Семашко.

Також посол додав, що Мінськ може розраховувати на грошову компенсацію від Москви з позиції втрати вигоди і прибутку.

Крім цього, наступного тижня голова "Бєлнафтохіму" Андрій Рибаков має висунути претензії до Росії, які будуть підкріплені юридичними документами.

До слова, інцидент із забрудненням російської транзитної нафти "Бєлнафтохім" стався 19 квітня цього року. Відтоді Мінськ припинив транзит російського сировини до Європи. Після чого за цим фактом було відкрито кримінальну справу. Офіційно сума компенсацій Білорусії не називалася, проте, на думку Лукашенка, сума у 20 мільйонів доларів за забруднення "Дружби" є недостатньою.

Нагадаємо, нещодавно президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що республіка незалежна країна, яка не буде входити до складу Росії, та наголосив, що не має наміру підписувати документи про інтеграцію з РФ, які можуть завдати шкоди його країні.

Loading...
Loading...
Loading...