live

Без програми МВФ в Україні настане економічна криза, - Милованов

За його словами, пропозиції відмовитися від МВФ є безвідповідальними

Тимофій Милованов
загрузка...
загрузка...

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що без програми співпраці із Міжнародним валютним фондом в Україні настала б економічна криза. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Всі економічні експерти і інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не економістів пропонують "послати" МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції "послати" МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України", - написав Милованов.

Він також пояснив, що співпраця із МВФ є маркером довіри до економіки в країні для внутрішніх та міжнародних інвесторів, оскільки фонд дає позику лише за умов впевненості, що економічна політика держави відповідальна.

Також за словами Милованова, МВФ надає кредити Україні під низький відсоток 2-3% у доларах США, а це рівень інфляції в доларі.

"Тобто ми майже нічого не втрачаємо, а інколи (якщо гривня посилюється) навіть заробляємо на такому кредиті. Але більш правильно сказати, що зазвичай гроші ідуть в резерви Національного банку України і не використовуються - це кошти на випадок економічних проблем. З часом ми їх повертаємо, і потім - або беремо кредит знову, або купуємо резерви за гривню", - зазначив міністр.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що завдяки новій програмі співпраці з МВФ в Україні з'явиться більше робочих місць і відбудеться зростання зарплат.

Loading...
Loading...
Loading...