live
Новини » Політика 343 Читать эту новость на русском

Американці мають намір блокувати Північний потік-2

Тарас Березовець
Тарас Березовець

Політолог

З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Кілька сенаторів із США хочуть заблокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2" і вже готують санкції, спрямовані проти нього. Так що зупинка проекту на фінальному етапі більш ніж реальна.

Про це пише Тарас Березовець в своєму Телеграм-каналі.

Люблять американські конгресмени підкинути сюрприз під Новий рік.

На цей раз ними повинні стати санкції, спрямовані на блокування "Північного потоку-2" з Росії в Німеччину. Як стало відомо, вони були включені американськими законодавцями в законопроект про національну оборону.

Авторами положення про санкції стали сенатор Тед Круз (Республіканська партія) і Джоан Шахін (Демократична партія). До речі, Шахін ще й перебуває під санкціями РФ, їй заборонено в'їзд до Росії.

Санкції США будуть націлені на судна, які прокладають трубопровід, а також на керівників компаній, пов'язаних з цими судами. Їм може бути відмовлено у візах. Крім того, транзакції, пов'язані з розташованої в США власністю, можуть бути заблоковані. Раніше голова комітету сенату США з міжнародних відносин Джим Ріш розповів про намір включити санкції проти підрядників будівництва "Північного потоку-2" в законопроект про оборону на 2020 рік. За словами Ріша, санкції дорого обійдуться тим, хто допомагає будувати "Північний потік-2".

Газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік проходить із Росії в Німеччину по дну Балтійського моря поруч з уже наявним "Північним потоком". Його протяжність - понад 1,2 тис. км.

Дії американців можуть зупинити будівництво СП2 на фініші. Добудувати залишилося всього близько 150 км труби. Але потрапити під санкції уряду США ніхто не поспішає. Тому зрив запуску проекту більш ніж реальний.

Тарас Березовець

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...