live

Європарламент відреагував на "російський Крим" від Apple

Штаб-квартира компанії Apple в Купертіно, штат Каліфорнія. Фото: wonderfulengineering.com
загрузка...
загрузка...

Європарламентарії закликали компанію відкоригувати позначення Криму відповідно до міжнародного права

Депутати Європейського парламенту звернулися до компанії Apple через скандал із позначенням анексованого Криму "російським". Про це повідомив у своєму Twitter представник України при Європейському союзі Микола Точицький.

"Вдячний групі друзів України в Європейському парламенті та  її лідеру Петрасу Ауштревічусу за рішучу підтримку", – написав Точицький, оприлюднивши лист до Apple.

У тексті листа зазначається, що рішення Apple показувати Крим "російським" для користувачів у РФ є тривожною поступкою впливу уряду Росії.

"Стирання територіального суверенітету в умовах геополітичного конфлікту є дуже тривожним – міжнародне право має цінуватися вище, ніж прибуток… Наше повідомлення є чітким: жодна країна не може стояти вище міжнародного верховенства права, тому викликає тривогу те, що такі приватні компанії як Applе готові підривати зазначені закони, щоб підтримувати споживчі відносини з РФ", – наголошується в листі.

Європарламентарії закликали компанію відкоригувати позначення Криму відповідно до міжнародного права.

"Неможливо ігнорувати страждання кримчан після російської анексії, включаючи справу Олега Сенцова, кримського режисера і активіста, який став лауреатом премії Сахарова-2018 "За свободу думки" після п’яти років несправедливого ув’язнення. Багато інших кримських політичних в’язнів залишаються ув’язненими в Росії за сфабрикованими справами, і тривожне рішення Apple дотримуватися геополітичному тиску РФ замість визнання цих страждань має змінитися", – сказано в листі.

Як повідомляє видання “Європейська правда” з посиланням на представництво України в ЄС, ініціатором звернення виступив глава групи "Друзі Європейської України" в Європарламенті Петрас Ауштревічус. Кожен депутат надсилає листа до Apple окремо (щоб у компанії звернули увагу на їх кількість).

Станом на вчора, у перший день кампанії, листи надіслали понад 15 депутатів Європарламенту.

Як уточнив у Twitter Точицький, євродепутати направили також листа лідерам Франції та Німеччини із закликом звільнити всіх українців, незаконно утримуваних у РФ.

 

Loading...
Loading...
Loading...