live

Україна не отримала 10 млн доларів військової допомоги США, - Еспер

Міністр оборони США Марк Еспер. Фото EPA-EFE
загрузка...
загрузка...

Проте велика частина допомоги надійшла Україні вчасно

Міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Вашингтон не надав Україні менше 10 млн доларів із загального обсягу військової допомоги, передбаченої на 2019 рік.

Про це Еспер заявив під час виступу в Каліфорнії, трансляція якого велася в Facebook.

Главу Пентагону попросили уточнити, чи правильно, що Україна не отримала понад 35 млн доларів із загального обсягу американської військової допомоги, виділення якої раніше припинялося президентом США Дональдом Трампом. З таким твердженням виступили в листопаді деякі американські ЗМІ, зокрема газета Los Angeles Times.

"Думаю, що насправді на даний момент мова йде менш ніж про 10 млн доларів", — відповів Еспер.

"Але велика частина допомоги надійшла вчасно", — сказав він.

Глава Пентагону не уточнив, з яких причин частина допомоги не дійшла до України. Він також не пояснив, чи відбудеться це.

За словами Еспера, адміністрація США, приймаючи рішення про виділення військової допомоги Україні, буде враховувати, чи ведуть в цій країні боротьбу з корупцією.

Главі Пентагону було поставлено питання про те, чи планується розширити фінансову та військову підтримку, яку США надають Україні.

"Скоро піде черговий транш. Думаю, на цей раз це приблизно 250 млн доларів" — сказав він.

"Минулого разу Міністерство оборони США підтримало це. Думаю, ми підтримаємо це наступного разу", — додав міністр.

Як повідомляли, Пентагон не розслідуватиме затримку військової допомоги Україні. Відповідну заяву зробив генеральний інспектор Міністерства оборони США Гленн Файн. Він відмовився відкривати розслідування того, чому військову допомогу Україні затримала адміністрація Трампа, оскільки це може вплинути на розслідування справи про імпічмент.

Також раніше повідомляли, що Україні не були передані понад 35 млн доларів військової допомоги із 400 млн, виділених раніше США

Нагадаємо, у вересні адміністрація Дональда Трампа розблокувала понад 390 млн доларів з програм зміцнення оборони та безпеки України, фінансування яких було затверджено раніше в бюджетах Держдепартаменту США і Пентагону.

Loading...
Loading...
Loading...