live

Україна без газу з РФ не замерзне, - Гончарук

Кабінет міністрів Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Україні потрібен контракт на 10 років на транзит російського газу в Європу

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що цієї зими в Україні не буде енергетичної кризи, незалежно від результатів переговорів з російським "Газпромом". Про це він сказав в ефірі "ТСН.Тиждень".

"Україна забезпечена і газом, і вугіллям, і всіма необхідними ресурсами, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі про цю зиму не йдеться. Ми заздалегідь подбали про те, щоб Україні нічого в енергетичному плані не загрожувало найближчим часом", - запевнив Гончарук. 

Голова уряду підкреслив, що Україні потрібен довгостроковий контракт на 10 років на транзит російського газу в Європу "з достатніми обсягами газу, щоб забезпечити енергетичну безпеку в Європі". Цей контракт має і політичний компонент, і компонент безпеки.

Гончарук зауважив, що позиція Європи щодо транзиту збігається з позицією України, і це є вагомим аргументом у переговорах з "Газпромом".

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

Пізніше, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко відповів на заяву прем'єра Росії Дмитра Медведєва сказавши, що забрати позовні вимоги у Стокгольмському арбітражі без адекватної компенсації і пробачити "Газпрому" 3 млрд доларів боргів заради угоди транзиту газу через Україну неможливо.

Loading...
Loading...
Loading...