У президента назвали три ключові теми для обговорення на нормандському саміті

Зеленський і Путін

За словами Мендель, без виведення проросійських військ з Донбасу неможливе проведення виборів

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 9 грудня, у Парижі на зустрічі лідерів "нормандської четвірки" буде в першу чергу піднімати питання про терміни та умови повернення полонених, припинення вогню і виведення бандформувань з території Донбасу.

Про це повідомила глава пресслужби Офісу президента Юлія Мендель на своїй сторінці в Facebook.

"Перші три кроки, які підніме президент Зеленський на зустрічі в Парижі: строки і умови повернення полонених українців, справжнє, а не "фейковое" припинення вогню, і, звичайно, виведення чужих військ і бандформувань з території Донбасу", - написала Мендель.

За її словами, перші два питання безпосередньо стосуються людського життя, а тому вони найважливіші.

"Останнє - умова для проведення виборів на Донбасі. Їх проведення, в рамках виборів по всій території України, може відбутися тільки коли там не буде чужих військ та незаконних збройних формувань. Так говорить Закон України і проста логіка: не зможуть на Донбас зайти українські партії, не зможуть там бути міжнародні спостерігачі, не зможуть люди проголосувати відкрито і незаангажовано під дулом автоматів. Спочатку - наш кордон, потім - вибори, адже це наші території, а місцеві вибори проходитимуть по всій Україні",– додала прессекретар Зеленського.

Як повідомляли, 9 грудня 2019 року в Парижі відбудеться саміт лідерів країн нормандського формату - України, Росії, Франції та Німеччини. В рамках саміту заплановані двосторонні зустрічі всіх лідерів країн-учасників. Зокрема президент України Володимир Зеленський зустрінеться з Президентом Росії Володимиром Путіним.

Раніше Зеленський заявив, що лідери країн нормандської четвірки обговорять повернення полонених, припинення вогню, контроль над українсько-російським кордоном і вибори на Донбасі.

Востаннє такий саміт відбувся 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді його учасники визнали, що жодного прориву в урегулюванні конфлікту на Донбасі досягнути не вдалося.

Loading...