live

У Франції знайшли статуетку Венери віком 23 тис. років

Археологи зазначають, що вона у відмінному стані

Фото INRAP

Статуетка Венери

загрузка...
загрузка...

На півночі Франції археологи знайшли стародавню статуетку жіночої фігури часу пізнього палеоліту (40-12 тис. років до н.е.), передає пресслужба Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Згідно з повідомленням, виняткову знахідку, яка знаходиться у відмінному стані, виявили в районі Ренанкур міста Ам'єн. 

"Статуетка висотою 4 см відноситься до ґраветтської культури пізнього палеоліту. Їй 23 тис. років", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вік Венери експерти визначили за допомогою радіовуглецевого аналізу.

Крім того, поруч з фігуркою вчені знайшли кілька глиняних уламків і залишки інструментів. Точне призначення цих знарядь поки залишається невідомим, однак на думку археологів, на цьому місці могла розташовуватися майстерня, де місцеві ремісники виготовляли предмети культу.

Після проведення додаткових досліджень статуетка буде виставлена ​​в музеї Пікардії в Ам'єні.

Як відомо, загалом у Європі було знайдено близько сотні подібних фігурок. Більшість з них - на території сучасної Центральної Європи, а 15 - виявлені у Франції, переважно в південно-західній частині.

Нагадаємо, раніше робочі міста Тулуза на півдні Франції виявили останки щелепи носорога, що жив приблизно 24 млн років тому. П’ятнадцятисантиметрова щелепа з декількома зубами була знайдена при проведенні будівельних робіт на станції метро Жан-Жорес на глибині 15 метрів.

Loading...
Loading...
Loading...