live

Сенцов про Європейський кіноприз: Святкували у ресторані "Москва" та не дали виступити

Олег Сенцов, Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Водночас він назвав церемонію у Берліні "однією з кращих, на яких він був".

Колишній бранець Кремля український режисер Олег Сенцов розкритикував Європейський кіноприз у Берліні за те, що йому не дали виступити під час церемонії нагородження та через вечірку в ресторані "Москва".

Про це Сенцов написав на своїй сторінці у Facebook.

Колишній політв’язень вважає, що йому не дозволили виступити під час церемонії нагородження через "побоювання неідеальної англійської або політичних тем", без яких, як зазначив Сенцов, він би не обійшовся.

Режисер зазначив, що європейці не могли зрозуміти, чому він відмовився після нагородження йти до ресторану з назвою "Москва".

"Звичайно я туди не пішов — ми влаштували своє, окреме українське паті, а європейці ніяк не могли зрозуміти, що проблема у назві. Для них в цьому немає проблеми, й це багато що пояснює, адже за ними не стріляють з мінометів", — написав Сенцов.

Водночас він назвав церемонію у Берліні "однією з кращих, на яких він був".

"Дотримати баланс між урочистістю, непафосністю і гумором на подібних заходах дуже важко, але організаторам EFA це вдалося… Сидіти в одному ряду з усіма цими людьми: Бінош, Герцогом, Холландом, Вендерсом, Альмадоваром, Павліковським було великою честю для мене. І коли мене покликали на сцену і всі ці легенди кіно встали і почали плескати, то це був дуже дивний момент", — зазначив Сенцов.

Довідка: Європейський кіноприз (European Film Awards, EFA) — нагорода за видатні досягнення в Європейському кінематографі, яка вручаються Європейською кіноакадемією щорічно починаючи з 1988 року. Нагороди роздаються в понад 10 категоріях, найважливішою серед яких є Найкращий європейський фільм або Фільм року.

Усі нагороди стосуються виключно Європейських фільмів, режисерів, акторів тощо. Через те цю нагороду інколи називають Європейським Оскаром чи Єврооскаром.

Loading...
Loading...
Loading...