live

Перед "нормандською зустріччю" Росія "вкидала" певні тези, щоб потім наполягати на них, – Хандогій

Скріншот ZIK дипломат Володимир Хандогій
загрузка...
загрузка...

"Це виглядає, як скористатися ситуацією, "вкинути" тезу і далі наполягати на цьому"

Окрім України, Росія також хоче використати "нормандську зустріч" для того, щоб просувати свою позицію. Тому перед нею акцентовано "вкидалася" інформація, яка потім може використовуватися на зустрічі лідерів чотирьох країн.

Про це в ефірі програми "Інтерв’ю з Литвиненко" на телеканалі ZIK заявив дипломат, президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій.

Дипломат вважає, що ми можемо ставити собі які завгодно "червоні лінії", але нам треба зрозуміти, які "лінії" проводить Росія, де її межа компромісу.

"Сьогодні, мені здається, ми цього достеменно не знаємо. З боку РФ, я вже не кажу, з боку ставлеників Росії на окупованих територіях, лунають дуже такі небезпечні оціночні судження, твердження чи констатації, які власне кажучи нам не дають можливість припускати, що все буде вирішено так, як ми собі цього хочемо", – зазначив Хандогій.

Зокрема, за його словами, останнім часом дуже акцентовано звучить теза, що Україна повинна вести переговори безпосередньо з представниками ОРДЛО.

"Це виглядає, як скористатися ситуацією, "вкинути" тезу і далі наполягати на цьому. І знову ж таки це говорить про розвиток іншої тези, які РФ сповідує: "що ми тут ні до чого, ми тут як і Франція, і Німеччина – гаранти, спостерігачі" чи які функції вони собі приписують", – наголосив дипломат.

Окрім цього, ведуча програми поцікавилася, чи є спільність думок у Франції і Німеччини, як вони можуть себе повести щодо участі в "нормандському форматі". Володимир Хандогій вважає, що вони все таки в такому стані, щоб узгоджувати свою спільну позицію. Однак, теза про необхідність ведення прямих переговорів з ОРДЛО знаходить розуміння або мовчазну згоду з боку Франції і Німеччини, і це насторожує. 

"Ми не чули ні від Франції, ні від Німеччини, що це неприйнятна формула, що переговорив повинні вестися саме так. Тому тут це можливо такий дещо тривожний сигнал", – сказав Хандогій.

Нагадаємо, що Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вимагає від Кремля більшої готовності йти назустріч Україні.

Як відомо, лідери "нормандської четвірки" — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Емманюель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Loading...
Loading...
Loading...