live

На другому етапі шахового Гран-прі ФІДЕ в Монако зіграно партії п'ятого туру

Шахи ФІДЕ Марія Музичук аналізує свою партію проти китаянки Чжао Сюе
загрузка...
загрузка...

П'ятий ігровий день в Монако для сестер Музичук видався невдалим – Анна програла, а Марія ледве врятувала нічию

У Монако, де триває другий етап жіночого Гран-прі Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) сезону-2019/2020, у суботу, 7 грудня, було зіграно партії п'ятого туру. На відміну від двох попередніх, п'ятий ігровий день видався не надто успішним для обох представниць України – випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сестер Марії та Анни Музичук, які у світовому рейтингу займають наразі п'яту і восьму позиції відповідно. І молодша, і старша з сестер грали білими фігурами, але в підсумку на двох спромоглися набрати тільки пів очка.

Нагадаємо, на турнірі в Монако, окрім українок Анни і Марії Музичук, грають також Хампі Конеру, Харіка Дронаваллі (обидві – Індія), Олександра Горячкіна, Катерина Лагно, Олександра Костенюк, Валентина Гуніна (усі – Росія), Нана Дзагнідзе (Грузія), Чжао Сюе (Китай), Елізабет Петц (Німеччина) і Піа Крамлінг (Швеція).

Ексчемпіонка світу Марія Музичук після гросмейстерської нічиєї з Олександрою Костенюк (суперниці підписали мирну угоду вже на 23-му ході), знову розійшлася миром – тепер з китаянкою Чжао Сюе. Втім, на відміну від попередньої, цього разу на Музичук-молодшу чекала неймовірно складна партія – що називається, справжня битва. Шахістка з Піднебесної, маючи у своєму розпорядженні чорний колір, дуже натхненно розіграла дебют і отримали багатообіцяючу позицію, де був викритий білий король. Але Марія дуже спритно використала брак часу і пішла на ускладнення. Маючи більше часу на годиннику для роздумів, Чжао Сюе, можливо в теорії й знайшла кілька точних кроків, аби досягти перемоги, але в реальній грі вона цього не змогла зробити. Зрештою, українка звела складну для себе позицію до нічиєї.

Натомість Анна Музичук на початках мала у грі з Олександрою Костенюк гарну позицію, бо росіянка діяла не надто акуратно у дебютній частині партії. Однак рішення Музичук-старшої пожертвувати обміном, виявилося нерозумним, оскільки це дозволило її суперниці залишитися в грі. А після обміну королевами з'ясувалося, що тепер уже тільки Костенюк може розраховувати на перемогу. У підсумку Анна допустила кілька помилок і програла партію.

Після п'ятого туру в обох наших шахісток 50-відсотковий результат – 2,5 очка з 5 можливих. Причому і Анна, і Марія по разу виграли і програли та тричі зіграли внічию. У турнірній таблиці сестри разом з китаянкою Чжао Сюе ділять наразі місця з сьомого по дев'яте.

Результати партій п'ятого туру:

Анна Музичук – Олександра Костенюк – 0:1

Марія Музичук – Чжао Сюе – 1,5:1,5

Піа Крамлінг – Нана Дзагнідзе – 1,5:1,5

Олександра Горячкіна – Елізабет Петц – 1,5:1,5

Хампі Конеру – Катерина Лагно – 1,5:1,5

Валентина Гуніна – Харіка Дронаваллі – 0:1

Турнірне становище учасниць після п'яти турів:

Хампі Конеру – 3,5 очка

Нана Дзагнідзе, Піа Крамлінг, Харіка Дронаваллі, Олександра Горячкіна, Олександра Костенюк – по 3

Анна Музичук, Марія Музичук, Чжао Сюе,– по 2,5

Катерина Лагно – 2

Елізабет Петц, Валентина Гуніна – по 1

У шостому турі сьогодні, 8 грудня, зустрінуться:

Чжао Сюе – Анна Музичук

Харіка Дронаваллі – Марія Музичук

Нана Дзагнідзе – Катерина Лагно

Олександра Костенюк – Хампі Конеру

Елізабет Петц – Валентина Гуніна

Піа Крамлінг – Олександра Горячкіна

Нагадаємо, що другий етап Гран-прі ФІДЕ в Монако триватиме до суботи, 14 грудня, коли його учасниці зіграють партії заключного, одинадцятого туру. Єдиний вихідний на турнірі – у понеділок, 9 грудня.

Зазначимо, що загалом Гран-прі ФІДЕ сезону-2019/2020, в якому беруть участь 16 шахісток, передбачає чотири етапи. При цьому кожна учасниця зіграє на трьох з них, а один пропустить. Сестри Музичук, нагадаємо, не грали на першому етапі у російському Сколково. Додамо, що третій етап пройде у швейцарській Лозанні з 1 по 14 березня наступного року. А четвертий, заключний з 2 по 15 травня прийматиме італійська Сардинія.

 

Loading...
Loading...
Loading...