live

Які прогнози вартості на овочі: Картопля дешевшає, цибуля дорожчає

з відкритих джерел Ілюстроване фото овочів
загрузка...
загрузка...

Буряк та капуста не зростають в ціні

Експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман розповіла, що картопля почала дешевшати у зв'язку з рекордним імпортом, передає Gazeta.ua.

"Картоплю продовжують імпортувати, але меншими темпами. Продукції вистачає. Тому ціна впала до 7-8 гривень за кілограм у гурті. Стільки коштує як українська, так і білоруська продукція. Водночас остання майже вдвічі дешевша на ринку Білорусі. У нас коштує дорожче через витрати на транспортування, націнку перекупників", - пояснює експерт.

За її словами, раніше фермери частину картоплі закладали на зберігання, а частину одразу продавали. Тому в серпні ціна була низькою. Цього року ту частину, яку вивезли на базари, перекупили трейдери.

"Ціна почне падати, коли фермери вийдуть на ринок з вітчизняною продукцією. Її переважно тримають у сховищах, щоб пізніше вигідно продати. Хоча останнім часом на ринку з'явилася українська картопля. Це або продукція поганої якості, яка не може довго лежати, або та, яку виробникам ніде зберігати", - сказала Гетьман.

Єдиним овочем, який почав дорожчати у грудні стала цибуля. За перші чотири дні грудня до вартості додала 5-7%.

"У Херсоні за кілограм у гурті просять 4,8-5,5 гривень. У Львові цибулю продають по 6,5-7 гривень за кілограм. Ціна зросла через експорт вітчизняної продукції за кордон. Найбільше нашої цибулі закупляє Молдова, Румунія, Польща. Крім того, попит на внутрішньому ринку більший, ніж реальна пропозиція цибулі в країні. Щоправда цього сезону маємо на 80% нижчу ціну, ніж була в аналогічний період торік", - зазначила експерт.

Зазначається, що найдешевше коштує морква – 3-5 грн. На півдні фермери відмовляються збирати моркву з полів, бо собівартість продукції та витрати на ручну працю вищі, ніж її ринкова вартість. Ціна стрімко обвалилася через велику пропозицію.

"Не зростає в ціні буряк та капуста. Коштують дешевше, ніж минулого року. Капусту у середньому продають по 4,5 гривень за кілограм. Буряк – 4,4", - підсумувала експерт.

Нагадаємо, цього сезону овочі борщового набору коштують дешевше, ніж рік тому. Виключення – картопля. Ціна найбільша за 10 років – 12-13 грн/кг. Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко каже, що ціни зростають, коли фермери вичікують і не викидають продукцію на ринок.

Loading...
Loading...
Loading...