live

Василь Німченко: Амбіції важливіші за інтереси народу ‒ монобільшість схвалить тільки ті законопроєкти, які сама ініціювала

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Василь Німченко
загрузка...
загрузка...

Для "слуг народу" власні амбіції виявилися важливішими за інтереси народу

Правляча партія, уже не соромлячись, заявляє, що монобільшість у парламенті схвалюватиме лише ті законопроєкти, які сама ініціювала.

Про це заявив народний депутат України від партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Василь Німченко, зазначивши, що, на жаль, для "слуг народу" власні амбіції виявилися важливішими за інтереси народу, повідомляє сайт політсили.

За його словами, країні конче потрібен закон про референдум. Однак розглянутий 4 грудня на засіданні Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування проєкт Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою" (реєстр. № 1123), ініціаторами якого є народні депутати від партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", провладна більшість у комітеті підтримати відмовилася.

Василь Німченко наголошує, таке упереджене ставлення монобільшості до роботи опозиції в парламенті, до всього, що йде не від них, ‒ це вже закономірність.

Народний депутат України від партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" нагадує, що йдеться про законопроєкт, який зараз важливий і потрібний як ніколи. "В Україні немає закону, який би регулював процедуру народовладдя і у такий спосіб здійснював народний контроль за діяльністю посадових осіб і слуг народу, наділених владою, даною їм Українським народом. Ми пропонуємо узаконити конкретний механізм народовладдя в Україні, щоб кожен громадянин нашої країни перебував під захистом влади, а не під її тиском. І щоб народ дійсно був "носієм суверенітету і єдиним джерелом влади", як передбачено статтею 5 Конституції", ‒ зазначив Василь Німченко, який представляв законопроєкт на засіданні комітету.

"Був розроблений механізм реалізації права Українського народу самостійно ініціювати проведення всеукраїнського та місцевих референдумів для вільного волевиявлення й реалізації прав і свобод громадян. Здійснено ретельний аналіз норм Основного Закону та інших законодавчих актів України, вивчено світовий і європейський досвід проведення референдуму. Синтезувавши необхідні цілі та норми закону, ми підготували цей документ", ‒ підкреслив парламентарій.

Політик також зауважив, що саме народ має приймати стратегічно важливі рішення, які визначають майбутнє країни. "Ухвалення запропонованого законопроєкту, що забезпечує реалізацію референдарних повноважень народом, необхідно сьогодні як ніколи, важливо і значуще для кожного громадянина нашої країни. Ми знаходимося за крок до незворотних наслідків, які позначаться на майбутньому України та наступних поколінь. І саме народ має ухвалювати ключові рішення ‒ продавати основне національне багатство (землю і надра) іноземцям чи зберегти це надбання для громадян України. Саме народ має визначати вектор розвитку держави у сфері оборони і вступу країни до НАТО. Сьогодні громадяни нашої країни не впливають на своє майбутнє і майбутнє нації, а рішення з глобальних для держави питань ухвалюються під егідою провладної партії", ‒ зазначив народний депутат.

Василь Німченко вважає неприпустимим упереджене ставлення до роботи опозиції в парламенті, яке стає закономірністю. "На жаль, з огляду на власну ідеологію правляча партія, уже не соромлячись, заявляє, що своєю монобільшістю схвалить тільки ті законопроекти, ініціатором яких сама й виступить. Власні амбіції вони ставлять вище інтересів народу... Упереджене ставлення до роботи опозиції в парламенті ‒ це вже закономірність", ‒ підкреслив народний депутат.

Опозиційний політик заявив, що такі "дії української влади спрямовані на підрив економічної та державної безпеки, втрату територіального суверенітету і пряме обмеження обсягу прав народу як суверена й єдиного джерела влади в Україні".

""Опозиційна платформа ‒ За життя" боротиметься і відстоюватиме права та свободи громадян, зокрема право народу керувати державними справами, яке має реалізовуватися шляхом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. Ми зробимо все, щоб захистити конституційні права українських громадян", ‒ підсумував Василь Німченко.

Нагадаємо, раніше народний депутат України від партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Василь Німченко заявив, якщо влада не має чіткого плану для зустрічі у "нормандському форматі", то краще її перенести, щоб належно підготуватися.

Loading...
Loading...
Loading...