Російські спецслужби причетні до зламу листувань штабу Макрона, - ЗМІ

Емманюель Макрон

DPA

Хакери, що працюють з ними, розсилали фішингові листи для крадіжки паролів і особистих даних родичам Макрона і членам його партії

Дві компанії, що спеціалізуються на кібербезпеці, знайшли докази щодо причетності російських хакерів до злому листувань штабу президента Франції Еммануеля Макрона і його оточення.

Про це пише французька газета Le Monde.

Так, згадані вище фірми встановили, що за злом даних відповідальні угруповання APT28 (також відоме як Fancy Bear) і Sandworm. МЗС Великобританії до цього вже стверджувало, що їх пов'язують з російськими спецслужбами.

Також за інформацією Le Monde хакерська атака готувалася кілька місяців - зловмисники розсилали фішингові листи для крадіжки паролів і особистих даних як родичам Макрона, так і членам його партії "Вперед!".

До того ж ці угруповання були причетні до зломів баз даних Демократичної партії США, а також даних партії християнських демократів у Німеччині, головою якої тоді була канцлерка Ангела Меркель.

Нагадаємо, листування штабу Макрона були опубліковані у травні 2017 року напередодні другого туру виборів президента Франції. Макрон, який виграв у підсумку вибори президента, і його оточення, заявляли, що за зломом стоять російські хакери, проте докази тоді не наводилися.

Також 5 грудня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Макроном.

Loading...