live

ОПЗЖ звернулася до ДБР із вимогою розслідувати проведення СБУ незаконних обшуків у приймальнях народних депутатів

"Опозиційна платформа - За життя"

Члени фракції "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до Державного бюро розслідувань за фактом незаконних дій співробітників Служби безпеки України, які провели обшуки в будівлі, де знаходяться приймальні народних депутатів від партії ОПЗЖ: Медведчука В. В., Козака Т. Г., Загороднього Ю. І, Чорного В. І. Про це йдеться в депутатському зверненні, направленому представниками партії "Опозиційна платформа – За життя" директору ДБР Роману Трубі, повідомляє пресслужба політсили.

Парламентарії вказали на незаконність дій співробітників СБУ: "Відповідно до частини 3 статті 482 КПК України (у чинній на момент проведення обшуку редакції) обшук народного депутата України чи огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, в тому числі негласних слідчих дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, допускаються лише у разі, якщо Верховною Радою України надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо".

Представники фракції також відзначили, що співробітники Служби безпеки України ввели в оману слідчого суддю, яка винесла неправосудне рішення.

"Для втручання в діяльність партії та народних депутатів прокурор, слідчий і співробітники Служби безпеки України, достеменно знаючи про особливий порядок обшуку службових приміщень народних депутатів України, у своєму клопотанні умисно не повідомили слідчому судді, що у будівлі фактично знаходяться службові приміщення народних депутатів України Медведчука В. В., Козака Т. Р., Загороднього Ю. І., Чорного В. І., а також офіс політичної партії "Опозиційна платформа – За життя"", – підкреслили в ОПЗЖ.

"Внаслідок цього слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Чередниченко Н. П. у судовому засіданні, будучи введена в оману щодо предмета обшуку, за участю слідчого в ОВС Головного управління СБУ в Києві та Київській області Кравченка С. П. винесла вказану неправосудну ухвалу, якою дозволила проведення обшуку..." – відзначили народні депутати.

Представники опозиційної політсили наполягають на тому, щоб відомості про вчинення співробітниками СБУ цих кримінальних злочинів, передбачених статтею 170, частиною 2 статті 344, частиною 1 статті 365 Кримінального кодексу України, було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і був виданий відповідний документ на підтвердження цього.

У депутатському зверненні йдеться про необхідність притягти "до кримінальної відповідальності прокурора міста Києва Говду Р. М., заступника Голови СБУ Андрущенка С. А., начальника Департаменту захисту національної державності Дублика А. Я., начальника Управління внутрішньої безпеки СБУ Наумова А. А. , заступника начальника Головного слідчого управління СБУ Шевченка, начальника управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Трипілка А. В., слідчого в ОВС ГУ СБУ в м. Києві та Київській області Кравченка С. П. та інших осіб, причетних до вчинення зазначених злочинів".

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України провели незаконні обшуки в офісі, де знаходяться приймальні народних депутатів від фракції "Опозиційна платформа – За життя", зокрема голови Політради партії Віктора Медведчука.

Loading...