Медведєв назвав спосіб для транзиту газу

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За його думкою, необхідно прийти до "нульового варіанту"

Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому". Про це повідомляють росЗМІ.

Згідно з повідомленням, Медведєв наголосив, що укладення угоди про транзит газу неможливо, поки Україна вимагає від "Газпрому" виконати рішення арбітражу і виплатити 3 млрд доларів.

"Хочуть вони (українська сторона, - ред.) цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно прийти до якогось "нульового варіанту". Подобається цей вираз чи ні, але це має бути взаємовигідне рішення для обох сторін", - сказав російський прем'єр.

Медведєв заявив, що реверсом Україна отримує той самий російський газ, але набагато дорожче, ніж могла б отримувати. За його словами, для цього потрібно "домовитися".

"Неможливо домовитися щодо газу і в той же час сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші за всякими судовими рішеннями", - додав при цьому Медведєв.

Він також відповів на питання, чи планує Москва забороняти Європейському союзу реверсно поставляти газ Україні. За словами Медведєва, така заборона є "досить складною з точки зору технологічного контролю".

Нагадаємо, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. 

Loading...