live

До 2014-го системи не було: Рева розповів, що держава зробила для соціалізації колишніх бійців

Скріншот ZIK Андрій Рева

"Усю підготовлену базу передали Міністерству у справах ветеранів"

Міністерство соціальної політики України напрацювало базу, як соціалізувати колишніх бійців, та передало її Міністерству у справах ветеранів, яке має її реалізувати.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Під час обговорення проблеми причетності колишніх бійців до гучних злочинів Андрій Рева як колишній керівник міністерства відповів на запитання, як держава вирішує питання соціалізації українських захисників.

"Що відбувається з людиною на війні: навіть якщо вона не отримала травму внаслідок поранень, вона отримує психологічну травму, іноді психічну травму, оскільки вона перебуває в умовах, коли її життю загрожує реальна небезпека. Коли людина повертається з фронту без явних, видимих фізичних ушкоджень, у неї завжди є проблеми з психологічним сприйняттям реальності, які дуже часто переростають у таке явище, яке називається "посттравматичний стресовий розлад", – заявив колишній міністр соціальної політики.

Андрій Рева зауважив, що до 2014 року в Україні було небагато військовослужбовців, які пройшли через бойові дії.

"І коли у 2014 році почалися відповідні події, у нас не була вибудувана система, як зробити так, щоб ці люди, які будуть повертатися, були соціалізовані і як надати їм допомогу. І ми, наше міністерство, починаючи з 2016 року, коли я його очолив, розробило цю систему і підготувало всі нормативні документи", – заявив Андрій Рева.

Він пояснив, у чому полягає ідея: "Людину мобілізують, вона проходить полігон, її навчають і через деякий час, коли вона вже адаптується до певних умов, її переводять на передову. Точно за такою ж схемою повинна відбуватися "декомпресія", – зазначив Андрій Рева.

Він додав, що усю підготовлену базу передали Міністерству у справах ветеранів: "І їм зараз просто потрібно реалізувати все, що ми напрацювали".

Нагадаємо, увечері у неділю, 1 грудня, у центрі Києва сталася стрілянина. Як стало відомо, за кермом авто, в яке стріляли, сидів бізнесмен та депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв, а на задньому сидінні – його трирічний син Сашко, який помер у "швидкій".

Правоохоронці затримали двох молодиків, яких підозрюють у вбивстві дитини 1 грудня у Києві під час нападу на авто Соболєва. Також правоохоронці знайшли зброю, з якої, ймовірно, стріляли.

Голова Національної поліції Ігор Клименко назвав основні версії замаху на депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, які зараз розглядає поліція.

Суд арештував двох підозрюваних на два місяці без права застави.

Loading...
Loading...
Loading...