live
Новини » Світ 3546 Читать эту новость на русском

Білі ведмеді скупчилися неподалік російського села на Чукотці через танення криги в Арктиці

Білі ведмеді. Фото: news.pn

Місцеві мешканці побоюються, що ведмеді можуть пробратися до осель, тому організували патрулі й поставили загорожі.

Понад 50 білих ведмедів зібралися на околиці села Риркарпій Іультинського району Чукотського автономного округу Росії — через танення льоду в Арктиці тваринам нема куди йти, кажуть екологи.

Про це повідомляє російське представництво Всесвітнього фонду дикої природи.

Причиною незвичайної активності білих ведмедів стали зміни клімату, а саме підвищення температури довкілля, через що не взялася міцною кригою прибережна вода в Арктиці.

56 тварин скупчилися в районі площею у чверть квадратного кілометра біля села Риркарпій. Місцеві мешканці (в селі їх проживає менше тисячі) побоюються, що ведмеді можуть пробратися до осель, тому організували патрулі й поставили загорожі.

"Ми створили точку прикорму із залишків моржів, які ми зібрали вздовж берега. Якщо не буде сильних заморозків, морський лід не утвориться, і ведмеді залишаться на березі", — сказала представниця організації "Ведмежий патруль" Тетяна Міненко.

За даними Російської метеорологічної служби, до 11 грудня температура в регіоні має знизитися достатньо для того, аби утворився прибережний лід і ведмеді полишили околиці села.

Нагадаємо, у Росії цирковий ведмідь напав на дресирувальника.

Loading...
Loading...
Loading...