live

Венеціанська комісія дозволила РФ брати участь в ПАРЄ попри "вибори" в окупованому Криму

ПАРЄ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Таке рішення Венеціанська комісія ухвалила у п'ятницю

Парламентська асамблея Ради Європи не має обов’язкового права позбавляти російську делегацію повноважень через протиправне проведення виборів в анексованому Криму.

Про це йдеться в ухваленій у п’ятницю доповіді Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія), передає Укрінформ.

"Венеціанська комісія ухвалила нову доповідь про наслідки включення міжнародно не визнаної території до загальнонаціонального виборчого округу при проведенні парламентських виборів", – йдеться у документі.

Зазначається, що на тлі існування чітких зобов’язань за міжнародним правом – не лише для усіх держав, а й міжнародних організацій – не визнавати анексію, як очевидно, так і приховано, то це не зобов’язує Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) відмовляти у підтвердженні повноважень делегації держави, що здійснила анексію.

Нагадаємо, Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи звернувся до Венеціанської комісії РЄ за роз’ясненням, чи є російські депутати в ПАРЄ легітимними, адже були обрані з урахуванням протиправного голосування на території окупованого Криму.

Loading...
Loading...
Loading...