live

Скандальний ексдепутат Онищенко у німецькій в'язниці чекає на екстрадицію

Deutsche Welle
Deutsche Welle DW - німецька міжнародна громадська телерадіокомпанія - портал, радіостанція і телеканал
facebook/aleksandr.onyshenko Олександр Онищенко

Колишній народний депутат України Олександр Онищенко за рішенням німецького суду перебуватиме у в’язниці, очікуючи на рішення про екстрадицію. Про вихід під заставу наразі не йдеться. Його підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу.

Про це пише Deutsche Welle.

Колишнього народного депутата України Олександра Онищенка було затримано 28 листопада в містечку Ахім поблизу північнонімецького Бремена, повідомили DW у четвер, 5 грудня, у генеральній прокуратурі Ольденбурга. Спершу ЗМІ помилково повідомляли про затримання ексдепутата у місті Аахен. "На підставі запиту України про екстрадицію щодо 50-річного українця Вищим земельним судом Ольденбурга був виданий ордер на екстрадиційний арешт", - зазначили у відповідь на запит DW у прокуратурі, не уточнюючи прізвища заарештованого. Джерела DW в українських правоохоронних органах підтверджують, що йдеться саме про Олександра Онищенка. У Києві ексдепутата підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність із ПАТ "Укргазвидобування".

Про заставу поки не йдеться

На даний момент у генеральній прокуратурі Ольденбурга чекають на правову позицію адвокатів Олександра Онищенка, після чого суд вирішуватиме, чи видавати затриманого правоохоронним органам України. Тривалість юридичних процедур щодо екстрадиції у прокуратурі прогнозувати не беруться. Водночас про вихід Онищенка з в’язниці під заставу поки не йдеться, повідомили у прокуратурі.

Після того як Олександр Онищенко на початку листопада програв в Іспанії суди щодо надання притулку, керівник НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю українським ЗМІ припускав втечу ексдепутата до Німеччини. У містечку Герцлаке у землі Нижня Саксонія, в якій і було затримано підозрюваного, в Онищенка є маєток з кінними стайнями. Його ексдепутат купив восени 2013 року за 19 мільйонів євро і оформив на дочірню структуру кіпрської фірми, яка акумулювала кошти від газового бізнесу. Українські правоохоронці 2017 року, як випливає із судового реєстру, домагалися арешту німецького маєтку як такого, що може бути куплений для легалізації грошей незаконного походження, однак суд у цьому відмовив.

Знову пісня про політичні переслідування?

2016 року Олександр Онищенко вже оскаржував у Німеччині ордер на свій арешт, при цьому не будучи затриманим. Тоді адвокати українця називали його "опозиційним депутатом" і стверджували, що він на батьківщині "виступав з антикорупційними ініціативами". Захист Онищенка у документах, які є в розпорядженні DW, стверджував, що переслідування їхнього підзахисного є спробою позбавити фінансування Юлію Тимошенко та її партію, ключовим спонсором якої був газовий магнат.

На підтвердження слів Олександра Онищенка про тісні відносини з Тимошенко до німецького клопотання він додав заяви під присягою колеги по депутатській групі Сергія Мельничука і колишнього міністра екології Ігоря Шевченка. Саме Шевченко як міністр екології відповідав за видачу дозволів на користування надрами у часи, коли Онищенко займався газовим бізнесом. Шевченко 2015 року втратив посаду, коли стало відомо, що він летів з відпустки приватним літаком Онищенка.

Чи вдасться Олександру Онищенку переконати суд, що українські правоохоронні органи переслідують його за політичні погляди? Принаймні колишній суддя Федерального кримінального суду Вольфґанґ Шомбурґ (Woflgang Schomburg) раніше у розмові з DW висловлював сумнів у цьому. "Багато підозрюваних заявляють про політичні мотиви справ. Однак якщо тут неправильно поставити критерії оцінки, то Німеччина може перетворитися на притулок для криміналітету з усього світу", - констатував Шомбурґ в інтерв'ю DW.

Євген Тейзе

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...