live

Решмеділова про зміни до Конституції щодо Донбасу: Перемовини будуть важко вестися

ZIK

"Своїх голосів їм не вистачає, тим паче якщо подивитись, як голосувались кадрові питання щодо зняття Богдана Яременка з посади голови комітету"

Для того, аби внести зміни до Конституції щодо Донбасу, "Слузі народу" потрібно буде знайти підтримку серед інших фракцій. Крім того, зараз дуже важко говорити, що у "Слузі народу" є 250 голосів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявила політолог Олександра Решмеділова.

Журналістка зауважила, що Єрмак сказав: у влади є також план Б – це будування стіни на Донбасі. Вона поцікавилася, чи такі заяви допоможуть вирішити конфлікт.  У відповідь експерт зауважила, що це не єдина заява, яку зробив Єрмак, – там також була заява щодо змін до Конституції.

"Вони не співпадають з позицією Пристайка, який казав, що це червоні лінії. Треба подивитися, але якщо будуть потрібні зміни до Конституції в питаннях вирішення ситуації на Донбасі, то "Слузі народу" потрібно буде знайти підтримку серед інших фракцій, з якими вони зараз вкрай важко знаходять порозуміння", – сказала Решмеділова.

У цьому випадку, на думку політолога, додаткові голоси під час голосування за зміни до Конституції "Слузі народу" могли б дати в "Опозиційній платформі – За життя".

"Проте погоджувальна рада показала, що ті напрацювання по Донбасу, які пропонують ключові спікери Платформи, вони відкидаються або не в пріоритеті. Тому я думаю, що ці перемовини також будуть важко вестися. Своїх голосів їм не вистачає, тим паче якщо подивитись, як голосувались кадрові питання щодо зняття Богдана Яременка з посади голови комітету. Тому зараз дуже важко говорити, що у "Слузі народу" 250 голосів, бо ми зараз до кінця не знаємо, скільки у них є, максимальна кількість", – констатувала Олександра Решмеділова.

До слова, помічник президента України Андрій Єрмак заявив, що у разі провалу мирних переговорів із Російською Федерацією команда Володимира Зеленського готова "побудувати стіну" на Донбасі. Про це він сказав на зустрічі у Лондоні

Раніше повідомлялося, що команда президента Володимира Зеленського готова провести конституційну реформу за підсумками нормандського саміту та обіцяє обмежити можливі зміни питаннями децентралізації. Він додав, що про жодну федералізацію не йдеться.

Loading...
Loading...
Loading...