live

Ренат Кузьмін вимагає від Рябошапки внести у ЄРДР відомості щодо вчинення представниками СБУ злочинів

ZIK Ренат Кузьмін. 

Йдеться про переслідування представників політичної партії "Опозиційна платформа - За життя"

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін вимагає від генерального прокурора України Руслана Рябошапки внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення представниками СБУ низки злочинів, серед яких незаконне збирання конфіденційної інформації, перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронного органу та втручання в діяльність державного діяча щодо представників політичної партії "Опозиційна платформа - За життя".

Про це йдеться в депутатському запиті, копія якого є у агентства ZIK.

Як зазначається в запиті, 11 листопада у ЗМІ з посиланням на власні джерела було оприлюднено інформацію, що керівництво СБУ планувало стеження за народними депутатами від партії "Опозиційна платформа – За життя". Також було оприлюднено документ під назвою "План", згідно з яким були поставлені завдання: встановити зв’язки, спосіб життя, місце проживання, офіційні та неофіційні контакти, місця найчастішого відвідування. Медведчука В.В., Марченко О.М., Шуфрича Н.І., Козака Т.Р.., Німченка В.І., Загороднього Ю.І., Колтуновича О.С., Волошина О.А., Чубирка І.І.. А також Дубовоro Р.М., Дунаєва С.В., Столара В.М., Абрамовича І.О., Приходька H.І, Пономарьова О.С.

Також згідно з планом, передбачалося залучення праворадикальних організацій до влаштування акцій протесту для перешкоджання діяльності партії "Опозиційна платформа – За життя".

Ренат Кузьмін наголошує, що відповідно до статті 80 Конститyції України, народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Частиною третьою статті 482 КПК України визначено, що порушення таємниці листування народного депутата України, його телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, застосування до нього інших заходів, в т.ч. негласних слідчих дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, допускаються лише у разі, якщо Верховною Радою України надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності.

В той же час, названим вище народним депутатам не повідомлялось про підозру, а Верховна Рада України не надавала дозволу на притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Окрім того, залучення представниками Служби безпеки України праворадикальних організацій до влаштyвання акцій протесту для перешкоджання діяльності партії "Опозиційна платформа – За життя" має кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 170 Кримінального кодексу України.

Враховуючи викладене, народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін просить генерального прокурора України Руслана Рябошапку внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення представниками СБУ злочинів, передбачених статтями 14, 170, 182, 344, 356, 365, 371 Кримінального кодексу України.

А саме, незаконне збирання конфіденційної інформації, перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронного органу, втручання в діяльність державного діяча, тобто незаконний вплив на народного депутата, перешкоджання законній діяльності політичної партії, підготування завідомо незаконного затримання, притягнення до відповідальності та провести досудове розслідування вказаних фактів.

Раніше народний депутат Ренат Кузьмін повідомив, що Державне бюро розслідувань порушило проти СБУ кримінальну справу за фактами незаконного стеження її співробітниками за депутатами "Опозиційної платформи – За життя" і незаконного проведення проти них інших оперативних заходів.

Loading...
Loading...
Loading...