live

Радник президента окреслив червоні лінії переговорів у Парижі

Полуєв Володимир
Полуєв Володимир

Журналіст, ведучий телеканалу "112 Україна"

З відкритих джерел Радник президента Андрій Єрмак

Андрій Єрмак, радник президента України Володимира Зеленського, зробив низку резонансних заяв про "нормандську зустріч". Таким чином він практично усунув міністра закордонних справ Вадима Пристайка від переговорного процесу.

Про це пише Володимир Полуєв на своїй сторінці в Facebook.

Ну що, однією рукою ставки підвищують, іншою заспокоюють - готові виконувати Мінськ-2 практично від сих до сих.

Андрій Єрмак, радник президента, який, як стверджують злі язики, практично усунув міністра закордонних справ України Вадима Пристайка від переговорів по Донбасу, зробив у Лондоні ряд цікавих заяв.

1. Про закон про особливий статус. "За підсумками цього саміту ми готові внести на розгляд парламенту законопроект про продовження дії цього закону. А на початку наступного року ми готові запропонувати зміни до цього закону", - сказав Єрмак. І зміни ці будуть пов'язані з імплементацією формули Штайнмаєра. Тобто від ідеї створювати з нуля новий закон, схоже, відмовилися. Оскільки встигнути до 31 грудня його написати, затвердити з усіма учасниками переговорів, а потім ще й проголосувати вкрай непросто.

2. Про прямі переговори з представниками ОРДЛО. Тут виникла, звичайно, величезна кількість зради. Хоча по факту в Мінську переговори з ОРДЛО йдуть вже кілька років. Але це не дуже вписується в мислення в рамках гасел. При цьому сам алгоритм вибору людей, які будуть представляти Донбас на переговорах, команда влади пропонує змінити. Далі цитата: "Всі ці роки чомусь "представниками територій" були представники ніким не визнаних організацій. Ми вважаємо, що це несправедливо. Хочу нагадати, що до війни на цих територіях проживало понад 6 мільйонів осіб. Сьогодні – тільки 1,5 мільйона. Тому пропонуємо наступну ідею: у нас є 9 районів Луганської області та 9 районів у Донецькій області. І було б логічно мати по одному представнику, тобто 18 осіб, від "тієї частини", та 18 осіб, яких ми призначимо. Багато людей поїхали від війни і проживають сьогодні на території, підконтрольній Україні. І ми пропонуємо, щоб представниками територій були люди, які мають зв'язок з цими районами, – у них є прописка в одному з тих 18 районів, є якась нерухомість, якийсь бізнес, тобто юридичне підтвердження, що вони можуть представляти ці райони. І ми хочемо, щоб це були люди, до яких прислухаються, які мають солідну репутацію, – спортсмени, діячі культури. Ці 36 виберуть шість осіб, трьох від Донецької та трьох від Луганської області. І саме вони стануть представниками територій", - сказав Єрмак. Конструкція, звичайно, жахливо громіздка, але раптом спрацює.

3. Про амністію. "Згідно "Мінську", парламент повинен прийняти закон про амністію. І якщо ми, сподіваюсь, будемо рухатися шляхом виконання Мінських домовленостей, то будемо готувати цей законопроєкт. Буде відкрита дискусія з суспільством, а потім і в парламенті", - сказав Єрмак. Питання, яке явно викличе бурхливі баталії. Але без амністії в тому чи іншому вигляді хто з представників ОРДЛО захоче повертатися під контроль України, щоб відразу сісти в тюрму?

4. Про внесення змін до Конституції. "Насамперед, хочу наголосити: ми відкидаємо будь-які розмови про федералізацію. Ми ніколи на це не підемо. Мова йде про децентралізацію, в результаті якої місцева влада отримає більше повноважень. На додачу до цього окремі райони Донецької та Луганської областей можуть отримати додаткові повноваження, які, повторюю, не будуть означати ні федералізацію, ні якісь автономні республіки", - зазначив Єрмак. Ох як складно буде це втілити в життя, навіть якщо домовляться. Але що примітно: вперше в ОП допустили зміну Конституції. Раніше Зеленський наполягав на тому, що основний закон змінювати не збирається.

5. Про вибори. "Найважливішим етапом "Мінська" ми вважаємо проведення місцевих виборів на територіях, які сьогодні не підконтрольні України. Так, ми хочемо провести вибори одночасно по всій території України, 31 жовтня наступного року. Але є дуже велика кількість умов для проведення цих виборів і для того, щоб сьогодні український ЦВК визнав ці вибори", - сказав Єрмак і далі перерахував вже звичний список умов. Виведення всіх НЗФ, допуск всіх партій і ЗМІ, контроль за кордоном. Саме остання умова, нагадаю, суперечить вказаному алгоритму Мінська-2, а тому малоймовірно. Але раптом щось у Парижі повирішують.

6. Ну і як залякування іншого боку сказав Єрмак про те, що в разі провалу переговорів "будемо будувати стіну і жити далі".

Здається, в Парижі розмова буде настільки складною, що без коньяку не обійтися.

Володимир Полуєв

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...