live

Рада ухвалила закон щодо боротьби з відмиванням незаконних доходів

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua
загрузка...
загрузка...

За відповідне рішення проголосували 246 нардепів

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №2179 про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Онлайн-трансляція ранкового засідання вів телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 246 нардепів.

За словами авторів закону, документом визначено нові, більш ефективні підходи до проведення фінансового моніторингу.

На їх думку, це дасть змогу спростити процедуру звітування, зокрема, за рахунок збільшення суми порогових фінансових операцій від 150 тис. грн до 400 тис грн. Також, законопроєктом визначено положення щодо застосування ризикоорієнтованого підходу з об’єктами звітування, переходу до кейсового звітування про підозрілу діяльність своїх клієнтів та можливість використання результатів належної перевірки, здійсненої іншим суб’єктом.

Окрім цього, закон встановлює пропорційні санкції і для тих суб'єктів, які залучаються до професійного відмивання коштів, створюючи передумови адекватного стримування злочинності у всіх її проявах.

За словами народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк при доопрацюванні до другого читання було уточнено перелік заходів впливу, які можуть бути застосовані за порушення. Було введено такий захід впливу, як угода про врегулювання наслідків вчинення правопорушення законодавства у сфері запобігання та протидії. Також введено правило, за яким за одне порушення не може бути застосовано більше однієї санкції.

Комітет зменшив максимальні розміри штрафу вдвічі та більше.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України підтримав проєкт Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", який має удосконалити національне законодавство у сфері фінансового моніторингу.

Loading...
Loading...
Loading...