Наталія Пушкарьова – нова уповноважена президента з питань волонтерства: Що про неї відомо

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Нова уповноважена є засновницею двох медичних компаній

В Україні відтепер працюватиме уповноважена президента з питань діяльності волонтерів. 5 грудня Володимир Зеленський підписав указ, відповідно до якого позаштатною уповноваженою президента України з питань волонтерської діяльності призначено Наталію Пушкарьову. Про її майбутні професійні обов’язки та президентські нововведення стосовно роботи волонтерів розповідаємо далі у матеріалі.

Хто така Наталія Пушкарьова

Наталія Пушкарьова сама є волонтеркою. До того ж ряд ЗМІ повідомляють, що вона свого часу працювала позаштатною радницею ексміністра оборони України Степана Полторака та помічницею народного депутата IV скликання Олександра Біловола. Він був головним санітарним лікарем України і очолював правління ДАК "Ліки України". До речі, і сама Наталія Пушкарьова (або ж її повна тезка) має стосунок до медичної галузі. Вона є засновницею компаній "Медіка проджект інтернешнл Україна" та "Дженерал проджектс"

Посада, пов'язана з керівництвом волонтерською діяльністю, для Наталії Пушкарьової не буде новою. Ще наприкінці жовтня цього року її обрали координаторкою Національного альянсу волонтерів при президентові України.

Чим займатиметься уповноважена з волонтерів

Президентська команда зазначає, що нову посаду введено задля підтримки волонтерської діяльності, забезпечення гарантій дотримання прав та законних інтересів волонтерів.

Згідно з Положенням про уповноваженого президента з питань волонтерської діяльності, головні завдання уповноваженого – це моніторинг ситуації щодо забезпечення гарантій дотримання прав і законних інтересів волонтерів.

Також Наталія Пушкарьова на новій посаді подаватиме на розгляд президенту пропозиції стосовно підтримки волонтерської діяльності та припинення порушень у цій галузі.

До того ж уповноважений має право здійснювати такі кроки:

  • вносити на розгляд президента пропозиції щодо підготовки законопроєктів та інших документів, які б підтримували волонтерську діяльність та забезпечували гарантії дотримання прав волонтерів;
  • брати участь в експертизі законів, що чекають підпису президента та мають стосунок до роботи волонтерської спільноти України;
  • здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення, відновлення порушених прав і законних інтересів волонтерів, інформуючи суспільство про ці заходи;
  • сприяти налагодженню взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підтримки громадських ініціатив для провадження волонтерської діяльності;
  • готувати регіональні, всеукраїнські та міжнародні заходи за участі президента України з питань, що мають стосунок до підтримки роботи волонтерів.

Президентські нагороди волонтерів

5 грудня, до Міжнародного дня волонтера, Президент України Володимир Зеленський відзначив орденами, медалями та відзнаками українських волонтерів. Відповідно до указу №889/2019, державні нагороди отримали 25 волонтерів за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки України, активну благодійну та гуманістичну діяльність.

Орденом "За заслуги" III ступеня нагороджено:

Станіслав Андрійчук – голова Всеукраїнської організації "Пласт";
Сергій Коваль – член громадської організації "Міжнародна спілка волонтерів України" (м. Київ);
Сергій Притула – волонтер, телеведучий (м. Київ);
Андрій Таубе – волонтер, активіст громадського об’єднання "Хелп Армії" (м. Харків);
Юрій Тира – волонтер, водій-санітар БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова" (м. Київ);
Тарас Тополя – військовий волонтер, молодіжний посол ЮНІСЕФ в Україні (м. Київ).

Орденом "За мужність" III ступеня нагороджено:

Сергій Адам'як – волонтер (Житомирська область);
Олександр Бохонко – фельдшер медицини невідкладних станів БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова", (м. Київ);
Сергій Заячківський – лікар-анестезіолог БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова" (м. Київ);
Артур Ремезюк – лікар-стоматолог БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова", (м. Київ);
Едуард Ремезюк – лікар-хірург БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова" (м. Київ);

Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено:

Наталія Журбенко – волонтерка (Луганська область);
Аліна Михайлова – волонтерка, активістка громадської ініціативи "АРМІЯ SOS" (м. Київ);
Ірина Рижак – волонтерка, членкиня ГО "Координаційний центр захисників Уманщини" (Черкаська область);

Відзнакою президента України – Хрестом Івана Мазепи нагороджено:

Віталій Дейнега – волонтер (м. Київ);

Медаллю "За врятоване життя" нагороджено:

Катерина Бурлак – членкиня БО "Благодійний фонд допомоги онкохворим дітям "Краб";
Олег Зіневич – лікар медицини невідкладних станів БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова" (м. Київ);
Олена Мацібох – голова правління Всеукраїнського благодійного фонду "Крона";
Ігор Писарчук – лікар медицини невідкладних станів БО "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова" (м. Київ);
Катерина Сторожук – волонтерка Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до Серця".

Медаллю "3а працю і звитягу" нагороджено:

Марія Артеменко – волонтерка;
Дмитро Буренін – волонтер (м. Київ);
Лілія Кісліцина – волонтерка ГО "Об'єднання "Смарта";
Діна Макарова – волонтерка (Запорізька область);
Максим Потапчук – волонтер, голова Краматорського центру Всеукраїнської організації "Пласт" (Донецька область).

Про Національний альянс волонтерів 

Наприкінці жовтня в Офісі президента презентували головні ідеї Національного альянсу волонтерів при президентові України. Тоді координаторкою Нацальянсу стала Наталія Пушкарьова, а секретарем – волонтерка-парамедик Ольга Башей.

Головними завданнями Альянсу стануть координація з державними органами, створення робочих груп за проблемними напрямами, підготовка проєктів пропозицій президенту, моніторинг та аналіз ефективності впровадження волонтерських ініціатив.

За словами Пушкарьової, основні проблеми, з якими найчастіше стикаються волонтери, це – відсутність єдиної системи інформаційного обміну щодо ситуацій, які потребують волонтерської допомоги та недосконало прописане законодавство.
Вона певна – наразі в Україні необхідно створити комунікаційний координаційний центр волонтерських організацій, які працюють за різними напрямами.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...