live

Міжнародні резерви України за місяць зросли на 500 млн доларів

Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Збільшення обсягу міжнародних резервів зумовлене насамперед збереженням сприятливої ситуації на валютному ринку

Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

За попередніми даними, станом на 1 грудня 2019 року міжнародні резерви України становили 21 931,7 млн дол. США (в еквіваленті). Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, у листопаді запаси зросли на 2,5%. Збільшення обсягу міжнародних резервів зумовлене насамперед збереженням сприятливої ситуації на валютному ринку.

Як зазначається, на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 644,7 млн доларів (в еквіваленті). З цієї суми 425,5 млн євро сплачено за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), 9,2 млн доларів – за єврооблігаціями (ОЗДП). Крім цього, 84,4 млн доларів спрямовано на виконання зобов’язань уряду та Національного банку перед Міжнародним валютним фондом. Решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями. Ці витрати були частково компенсовані надходженнями на користь уряду 304,9 млн доларів від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

У НБУ наголосили, що наявний обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Нагадаємо, нещодавно рада НБУ розкритикувала валютно-курсову політику правління Нацбанку. Рада рекомендувала правлінню НБУ задіяти всі засоби для зниження облікової ставки, а також розкритикувала зміцнення курсу гривні.

Loading...
Loading...
Loading...