live
Новини » Світ 79 Читать эту новость на русском

Меркель в Аушвіці заявила про глибокий сором Німеччини за Голокост

REUTERS Канцлерка ФРН Ангела Меркель
загрузка...
загрузка...

Вона назвала Аушвіц-Біркенау місцем найбільшого злочину в історії людства

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель публічно визнала, що відчуває сором за злочини, відповідальність за які лежить на фашистах.

Про це вона сказала під час першої за 14 років поїздки до колишнього нацистського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, передає ТАСС.

За її словами, їй було важко виступати на цьому місці, знаючи про все, що вчинили фашисти.

"Стояти тут в ролі канцлера ФРН і водночас виступати - це складно для мене. Я відчуваю величезний сором, беручи до уваги жорстокі злочини, вчинені тут німцями", - заявила Меркель.

Канцлерка підкреслила, що надзвичайно важливо вказувати на злочинців і пам'ятати про все, що вони зробили.

При цьому табір смерті вона назвала "місцем, яке представляє собою символ найбільшого злочину в історії людства".

Окрему увагу Меркель приділила темі поширення расизму і зазначила, що Німеччина має протидіяти тим, хто поширює ненависть.

"Ми повинні ясно сказати, що проти антисемітизму. Ми повинні протидіяти тим, хто поширює ненависть. Ми всі несемо за це відповідальність. Ми не можемо забути або переглянути це", - додала канцлер.

До того ж вона сказала, що потрібно говорити про цю частину німецької історії, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися.

Раніше повідомлялося, що Ангела Меркель підтвердила свій намір не балотуватися повторно на пост канцлера Німеччини у 2021 році.

Loading...
Loading...
Loading...